Baťa Road Show má zastávku ve Zlíně Dosud nehodnoceno.

Události Zlínský kraj

Modul s kanceláří Tomáše Bati, který začíná putovat po českých a slovenských městech, zastavil před 14. budovou ve Zlíně. Pro návštěvníky bude k dispozici do 2. června. Na počest 140. výročí narození této významné osobnosti akci Baťa Road Show uspořádala Nadace Tomáše Bati.

„Vždycky se hledaly vzory a Tomáš Baťa tím vzorem je. Je bezpochyby ikonou českého i světového podnikání. V proskleném modulu – mini muzeu – chceme ukázat jeho velikost i životní a podnikatelskou filosofii. Cílem je zviditelnit nejenom osobnost Tomáše Bati, ale současně i město Zlín. Vždyť Baťa a Zlín jsou téměř synonymem,“uvedl ředitel Nadace Tomáše Bati Pavel Velev.

Kancelář Tomáše Bati byla poprvé představena při prvomájových oslavách ve vile Tomáše Bati. Následně vyjela do Otrokovic a postupně navštíví velká a baťovská města v Česku i na Slovensku. Putovat bude tři měsíce a od podzimu bude mít své místo v muzeu voskových figurín Grévin v Praze, kde má svou sochu i Tomáš Baťa.

Součástí putovní výstavy je i doprovodný program pro děti i dospělé, v rámci něhož si mohou vyzkoušet například repliky dobových her či výrobu „skutečné boty“. Návštěvníci se dozvědí zajímavé informace z osobního i profesního života Tomáše Bati a zároveň se mohu zapojit do soutěže o nejlepší fotografii z kanceláře Tomáše Bati.

„Odkaz Baťa nejsou boty, odkaz Baťa je zejména systém, který se může pro mnohé stát návodem na úspěch. Tak neváhejte a přijďte,“ zve Pavel Velev.

Harmonogram putovní výstavy Baťa Road Show 2016:

do 2. června Zlín, před 14. budovou
3.–10. června Brno
11.–15. června Třebíč
16.–22. června Ostrava
23.–29. června Partizánské
30.června–5. července Bratislava
26.–28. srpna Zlín (v rámci Barum Czech Rally)
Září–říjen Praha, Muzeum Grévin

Kancelář vznikla v prostoru modulu vizovické společnosti KOMA Modular, která propojila moderní modulární architekturu s dobovým vybavením kanceláře Tomáše Bati.

Zdroj: Magistrát města Zlín

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *