Ústí nad Labem: Na Miladě byla zahájena 2. sezóna 1/5 (1)

Události Ústecký kraj

Sobotnímu slavnostnímu zahájení 2. letní sezóny na jezeře Milada nepřálo počasí. Přesto na zahájení dorazily stovky návštěvníků.

U příležitosti zahájení letní sezóny byl pro návštěvníky připraven bohatý program na celý víkend, speciality v bistru, kvalitní zmrzlina a mnoho dalších. Nechyběli ani vodní záchranáři, zoovláček a ani tradiční cyklozávod.

Slavnostního zahájení sezóny se zúčastnila primátorka Věra Nechybová, která společně se starosty ¨Svazku obcí jezera Milada převzala od Nadace ČEZ šek v hodnotě 300 tisíc korun.

Prostředky jsou určeny na značení cest na Miladě. Právě pro lepší orientaci v okolí jezera je nově osazeno barevně od­lišené značení jednotlivých cest a stezek určených jak pro pěší, tak pro příznivce cykloturistiky. V blízkosti jezera vznikají tři tematické okruhy věnované obcím zaniklým v dobách těžby hnědého uhlí. Na jednotlivých okruzích budou umístěny informační tabule popisující minulost daného místa a další užitečné informace, zároveň budou v blízkosti cest umístěny kilometrovníky s uvedenou vzdáleností a barevným označením daného tematického okruhu. Celý systém značení zároveň poslouží k rychlé orientaci pro potřeby složek integrovaného záchranného systému.

Jezero Milada je všem návštěvníkům k dispozici, přejeme krásné léto na Miladě.

Zdroj: Magistrát města Ústí nad Labem

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *