Do práce na kole: Ve Zlíně znají vítěze Dosud nehodnoceno.

Události Zlínský kraj

Třetí ročník soutěžní kampaně Do práce na kole 2016 ve Zlíně, Otrokovicích a okolí má své vítěze. Výsledky byly vyhlášeny v úterý 7. června na náměstí Míru.

Vyhodnoceno bylo všech šest kategorií soutěže, která probíhala po dobu měsíce května. V hlavní kategorii Pravidelnost bylo ohodnoceno celkem pět týmů. Na prvním místě se umístil tým Radegast ze společnosti Brose CZ spol. s r.o. ze Zlína, který za svůj výkon obdržel městské jízdní kolo od iniciativy CykloZLÍN. „Zajímavostí je, že 100 % pravidelnosti jízd dosáhly tři týmy. To znamená, že pořadí míst se muselo určit losem,“ uvedl Josef Novák, radní města Zlína. Ceny předával Per Brixen, zástupce Dánského velvyslance v ČR.

Další kategorií je Výkonnost týmy, kterou vyhrál tým Zámečtí kolaři, taktéž ze společnosti Brose CZ spol. s r.o. První místo v kategorii Výkonnost jednotlivci získal Svatopluk Zelenka z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje a za ženy Ivana Kročilová z Gemini oční klinika a.s., Zlín.

Lokálním i celostátním vítězem v kategorii Cyklozaměstnavatel se stala otrokovická firma Continental Barum, s.r.o. Otrokovice. „Je to velký úspěch, který dokazuje, že náš region je cyklistice velmi nakloněn, komentoval Martin Habuda, cyklokoordinátor zlínské radnice. Kategorie Cykloopatření ocenila Miroslava Kelnara (Continental Barum, s.r.o.) za upozornění na nevyhovující nájezd na cyklostezku jez Bělov – Kvasice a Martina Zachara (Edhouse, s.r.o.) za návrh na dostavbu části cyklostezky ve Zlíně u hotelu Saloon. V poslední kategorii Kreativita se na prvním místě umístila Stanislava Kovářová z firmy SHOCart, spol. s r. o., Zádveřice.

„Zájem o soutěž stále vzrůstá. Letos se do soutěže zapojilo celkem 449 soutěžících z 68 firem, kteří využívali ke svým cestám do práce kolo, koloběžku, běh, nebo chůzi, což nás těší,“ sdělila Jana Vybíralová, která je koordinátorkou soutěže pro Zlín, Otrokovice a okolí.

Organizaci soutěže  Do práce na kole ve Zlíně, Otrokovicích a okolí  již třetí rok zajišťovali společně statutární město Zlín, město Otrokovice a iniciatica CykloZLÍN.

Ve Zlíně kampaň proběhla v rámci nového projektu radnice s názvem Zlín v pohybu – zdravě, bezpečně, na pohodu. Jeho cílem je uvést do praxe rovnici Zlín = MHD + kolo + chůze. Jinými slovy – dokázat veřejnosti, že pro pohyb ve městě není automobil nutností.

Zdroj: Magistrát města Zlín

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *