Výzva Emirates proti ilegálnímu obchodu se zvířaty oblétla celý svět 1/5 (1)

Cestování Ze světa

Letecká společnost Emirates se před časem rozhodla pomáhat se zvyšováním povědomí o hrozbách, které představuje ilegální obchod s volně žijícími zvířaty pro přežití některých nejohroženějších a nejznámějších druhů této planety.

Emirates nyní představila svůj již pátý Airbus A380 se speciálním polepem propagujícím nadaci United for Wildlife. Ta sdružuje sedm nejvýznačnějších světových organizací věnujících se ochraně přírody a Královskou nadaci vévody a vévodkyně z Cambridge a prince Harryho.

Na rozdíl od čtyř předchozích letadel podporujících misi United for Wildlife je model tohoto A380 umístěn přímo na kruhovém objezdu hned u londýnského letiště Heathrow. Na tomto prominentním místě jej každoročně může spatřit více než milion cestujících ze všech koutů světa včetně jejich rodin či přátel.

Letoun v barvách Emirates s polepem United for Wildlife umístěný na kruhovém objezdu před londýnským Heathrow je jedním z největších známých leteckých modelů na světě vůbec. Jedná se o přesnou repliku skutečného A380 zhotovenou v měřítku 1:3. Váží více než 45 tun a velikostí se vyrovná skutečnému Boeingu 737.

Během uplynulých šesti měsíců výzva Emirates podporující boj proti ilegálnímu obchodu se vzácnými zvířaty doslova oblétla celý svět. Od listopadu minulého roku urazily čtyři A380 s nápadným polepem United for Wildlife během více než 800 letů přes 4,2 milionu kilometrů, při nichž přinášely potěšení zákazníkům, cestujícím a fanouškům letadel ve 34 městech na pěti kontinentech.

Na tomto videu si můžete prohlédnout, jak A380 společnosti Emirates s polepem United for Wildlife šíří své poselství po celém světě; zde pak představujeme výběr fotografií našich fanoušků z celého světa.

Zájem, sdílení a diskuze na sociálních médiích, které tato akce vyvolala, pomohly šířit mezi lidmi povědomí o problému ilegálního obchodu s volně žijícími zvířaty a probudily u nich tendence odmítat produkty vyrobené z ohrožených druhů živočichů.

„Nezákonný obchod se zvířaty přivedl řadu majestátních živočišných druhů žijících na této planetě na samý pokraj vyhynutí. Je naprosto nepředstavitelné, že by za pouhou jednu generaci nemuseli ve volné přírodě přežít žádní nosorožci, sloni nebo tygři. Musíme okamžitě jednat a obchodu se vzácnými zvířaty říci jasné ne jak na straně nabídky, tak i poptávky. Díky globálnímu záběru naší společnosti mohou Emirates napomoci při zvyšování veřejného povědomí o této problematice a zájmu o ni. Jsme přesvědčeni o tom, že jako největší mezinárodní letecká společnost na světě můžeme významnou mírou přispět k vymýcení nezákonného obchodu se zvířaty z dodavatelského řetězce. I nadále v této souvislosti hodláme dělat vše, co bude v našich silách,“ řekl prezident letecké společnosti Emirates Tim Clark.

Již dříve v tomto roce Tim Clark jakožto člen pracovní skupiny nadace United for Wildlife pro dopravu jménem Emirates podepsal takzvanou Deklaraci z Buckinghamského paláce. Ta je výsledkem úsilí

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *