Z Německa se do ČR ženou silné bouřky

Z Německa se do ČR ženou silné bouřky Dosud nehodnoceno.

Celá ČR Události Ze světa

Německo opět bojuje s bouřkami. Bleskové povodně a přívalové deště zasáhly střední a severní  část Německa. Nejvíce poničenou spolkovou zemí je Meklenbursko-Přední Pomořansko. Kolabuje doprava a hrozí povodně, protože půda už je z předchozích dešťů přesycená. V durynském městě Ellrich se dokonce objevilo i tornádo, které strhávalo střechy domů. Není to přitom ojedinělý jev, na začátku měsíce řádilo tornádo také ve spolkové republice Šlesvicko-Holštýnsko, což ukazují i tyto amatérské záběry. Podle meteorologů hrozí bouře a možný vznik dalších tornád nejméně do pátku.

[wpdevart_youtube]aaPQKD92d_k[/wpdevart_youtube]

Bouřky, které budou provázet přívalové deště a místy krupobití, se dále přesouvají k nám. Meteorologové vydali před bouřkami výstrahu, která platí od čtvrtečních 15 hodin do pátečních 11 hodin. Zasáhnout by měly Prahu a kraje Plzeňský, Jihočeský, Středočeský, Pardubický, Královéhradecký, Vysočinu a okres Šumperk v Olomouckém kraji. Místy může napršet až 30 milimetrů srážek.

Pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj je navíc vydána výstraha před silným větrem, který bude zvlášť na hřebenech hor dosahovat rychlosti až 110 km/h. Lidé by proto měli upustit od horských túr.

Zdroj: ČHMÚ

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *