Speciální pořádková jednotka opět prokázala své kvality 1/5 (1)

Moravskoslezský kraj Události

Ms kraj – obsadila první místo soutěže ve vodním záchranářství.

Fantastické první místo obsadila Speciální pořádková jednotka PČR Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje v soutěži ve vodním záchranářství, která se konala 15. června na vodním díle Slezská Harta, v blízkosti soutoku řeky Moravice a Černého potoka.

Tato prestižní soutěž se konala již po osmnácté a organizátoři akce ani letos soutěžícím nijak neusnadnili boj o vítězství. V osmi velmi náročných disciplínách museli prokázat nejen fyzickou připravenost, ale také umění zvládání techniky jízdy s motorovým člunem a v neposlední řadě také znalosti a dovednosti z oboru zdravotnictví, a to s časovou dotací padesáti minut.

Akce se letos zúčastnilo celkem dvaadvacet týmů z celé České republiky a také Polska. Své sily zde poměřili nejen policisté, ale také vybraní zástupci z řad Hasičského záchranného sboru.

Začátek soutěže byl odstartován skokem do chladné vody Slezské Harty a uplaváním několika desítek metrů ke člunu. Zde na soutěžící čekal první úkol v podobě záchrany tonoucího z vody, u kterého bylo nutno provést resuscitaci. Následoval hod záchrannou pomůckou na cíl a technika jízdy s motorovým člunem, se kterým soutěžící prováděli slalom, couvání a otáčení se v simulované garáži. Nově zařazenou disciplínou pak bylo zvládnutí lezecké techniky. Poté soutěžící prokazovali své znalosti a dovednosti v oboru zdravotnictví, kdy zraněnému poskytli první pomoc včetně jeho transportu a předání zdravotnické záchranné službě k následnému ošetření. Poslední úkol v sobě skrýval záchranu tonoucího pomoci jeho tažení ke břehu, kde byla časomíra zastavena.

Gratulace a uznání patří také stříbrným medailistům, loňským vítězům, a to čtyřčlennému týmu Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Karviné. Bronzový stupínek obsadil Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje Nový Jičín.

Zdroj: KŘP Moravskoslezský kraj

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *