Zemřel Josef Čaloun. Brankářská legenda, která trénovala i Petra Čecha. 5/5 (1)

Celá ČR Válka a vojenství

Brankářská legenda Josef Čaloun zemřel včera 19.6.2016 po dlouhé nemoci. Pouhý den před svou smrtí přitom oslavil své 70. narozeniny. Josef Čaloun byl v letech 1970 až 1983 výraznou osobností Škody Plzeň, kde nastoupil po svém bratranci Františku Čalounovi. V sedmdesátých letech patřil mezi naše nejlepší fotbalové brankáře.

Začínal v rodné vsi. Tatranu Zliv jednou nenastoupil gólman a Josef za něho nastoupil, tím odstartoval svou kariéru, která zahrnovala například  i odchytaná utkání proti FC Bayern Mnichov v Poháru vítězů pohárů, chytání za Dynamo České Budějovice, VTJ Tábor a VCHZ Pardubice. Josef Čaloun se také objevil na olympijské soupisce českého reprezentačního týmu.

Zvlášť smutná zpráva je to nejen pro jeho rodinu a fotbalové fanoušky, ale také pro brankáře současné fotbalové reprezentace Petra Čecha, protože to byl právě Josef Čaloun, který naší brankářskou jedničku připravoval v jeho začátcích na kariéru gólmana.

„Smutná zpráva z Plzně… Upřímnou soustrast celé rodině, pana Čalouna jsem si moc vážil. Mezi 10. a 14. rokem jsem k němu chodil každé pondělí na speciální brankářské tréninky, které mě moc bavily a naučil mě hodně věcí. Čest jeho památce,“ napsal Petr Čech na svém Facebooku.

Ilustrační foto: fotky-foto.cz

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *