Pražští radní jmenovali nového ředitele Střední průmyslové školy Na Třebešíně 1/5 (1)

Hlavní město Praha Události

Pražští radní dnes na základě jednomyslného doporučení konkursní komise jmenovali Mgr. Luboše Bauera ředitelem Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze 10. Bývalého ředitele školy Františka Bártla rada města odvolalas základě šetření České školní inspekce, která shledala pochybení na straně vedení školy v případu šikany pětapadesátileté učitelky angličtiny ze strany tří studentů. Celý případ vyplul na povrch na začátku letošního roku, kdy šikanovaná učitelka zemřela.

Nový ředitel uspěl v konkurenci deseti uchazečů, komisi oslovil zejména svými zkušenostmi z dob působení v České školní inspekci, propracovanou koncepcí rozvoje školy a plánem na rekonstrukci týmu vedení školy, uvedla po jednání radní hlavního města pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková.

Hlavním úkolem nového ředitele Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze 10 bude v nejbližší době eliminace veškerých rizik při řízení příspěvkové organizace, odstranění nedostatků a celková náprava situace ve škole. „Pan Bauer představil ucelenou koncepci rozvoje školy. Školu považuje za kvalitní, disponující dobrými výsledky a úrovní odborného vzdělávání a chce na tyto silné stránky jako ředitel navázat,“ uvedla radní Ropková.

V minulosti působil Mgr. Luboš Bauer přes deset let jako inspektor České školní inspekce, dalších deset let řídil odbornou školu. „Vzhledem k rozsáhlým zkušenostem jak z oblasti řízení školy, tak z oblasti kontroly, se po právu jeví jako vhodný kandidát pro vedení této školy, která nyní potřebuje systematické a promyšlené řízení. Jsem přesvědčena, že se mu podaří dostát svým základním vizím a budovat školu bezpečnou, spravedlivou, poskytující kvalitní vzdělávání a školu demokraticky řízenou,“ vysvětluje Ropková.

Nově jmenovaný ředitel Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze 10 se funkce ujme už od prvního července letošního roku.

Ilustrační foto: fotky-foto.cz

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *