Oprava Litvínovického mostu končí, nový odbočovací pruh zkapacitní křižovatku

Oprava Litvínovického mostu končí, nový odbočovací pruh zkapacitní křižovatku Dosud nehodnoceno.

Jihočeský kraj Události

Od čtvrtka 23. června do neděle 26. června 2016 budou realizovány závěrečné práce na Litvínovickém mostě v Mánesově ulici. “Pro zprovoznění daného úseku komunikace je nutno ještě odfrézovat stávající povrch a položit nový asfaltový koberec. Vzhledem k pohybu těžkých vozidel v celém úseku bude značně omezen provoz dopravy. Pokud to bude možně, vyhněte se prosím v těchto čtyřech dnech tomuto místu,“ říká na adresu řidičů náměstek primátora František Konečný.

Od pondělí 27. června  bude Litvínovický most zprovozněn. „Ve stejný den také skončí i dopravní omezení při výstavbě pravého odbočovacího pruhu z ulice Mánesovy do ulice B. Němcové. Jeho vybudováním se uvolní dva jízdní pruhy pro přímý směr, který je značně vytížený. Stávající křižovatka se tak zkapacitní a kolony vozidel toto dopravní opatření sníží,“ dodává k investici za 3,9 milionu korun náměstek primátora František Konečný.

Sdělení Dopravního podniku města České Budějovice:

V sobotu 25. 6. 2016 (od zahájení do ukončení provozu dotčených linek MHD) bude dočasně zrušena zastávka „KOH-I-NOOR – U Vodárny“:

·         Pro linky 15, 16 a 19 bude zastávka zrušena bez náhrady, resp. jako náhradní mohou cestující využít zastávky „Autocamping“, „U Soudu“ a „U Zimního stadionu“.

·         Pro linku 7 bude jako náhradní sloužit zastávka „U Zimního stadionu“. Všechny spoje linky 7 ve směru na sídliště Máj budou vedeny odklonem ulicemi Lidická, Goethova, F. A. Gerstnera a   Mánesova.

Ve čtvrtek 23. 6. a v pátek 24. 6. při provádění frézování povrchu vozovky bude tato zastávka v provozu, maximálně může dojít ke krátkodobému omezení, kdy budou muset autobusy pro nástup a výstup cestujících zastavit v průběžném jízdním pruhu. Situaci zde budou koordinovat pracovníci stavby.

Zdroj: Magistrát ČB

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *