Oprava Litvínovického mostu končí, nový odbočovací pruh zkapacitní křižovatku Dosud nehodnoceno.

Jihočeský kraj Recenze

Od čtvrtka 23. června do neděle 26. června 2016 budou realizovány závěrečné práce na Litvínovickém mostě v Mánesově ulici. “Pro zprovoznění daného úseku komunikace je nutno ještě odfrézovat stávající povrch a položit nový asfaltový koberec. Vzhledem k pohybu těžkých vozidel v celém úseku bude značně omezen provoz dopravy. Pokud to bude možně, vyhněte se prosím v těchto čtyřech dnech tomuto místu,“ říká na adresu řidičů náměstek primátora František Konečný.

Od pondělí 27. června  bude Litvínovický most zprovozněn. „Ve stejný den také skončí i dopravní omezení při výstavbě pravého odbočovacího pruhu z ulice Mánesovy do ulice B. Němcové. Jeho vybudováním se uvolní dva jízdní pruhy pro přímý směr, který je značně vytížený. Stávající křižovatka se tak zkapacitní a kolony vozidel toto dopravní opatření sníží,“ dodává k investici za 3,9 milionu korun náměstek primátora František Konečný.

Sdělení Dopravního podniku města České Budějovice:

V sobotu 25. 6. 2016 (od zahájení do ukončení provozu dotčených linek MHD) bude dočasně zrušena zastávka „KOH-I-NOOR – U Vodárny“:

·         Pro linky 15, 16 a 19 bude zastávka zrušena bez náhrady, resp. jako náhradní mohou cestující využít zastávky „Autocamping“, „U Soudu“ a „U Zimního stadionu“.

·         Pro linku 7 bude jako náhradní sloužit zastávka „U Zimního stadionu“. Všechny spoje linky 7 ve směru na sídliště Máj budou vedeny odklonem ulicemi Lidická, Goethova, F. A. Gerstnera a   Mánesova.

Ve čtvrtek 23. 6. a v pátek 24. 6. při provádění frézování povrchu vozovky bude tato zastávka v provozu, maximálně může dojít ke krátkodobému omezení, kdy budou muset autobusy pro nástup a výstup cestujících zastavit v průběžném jízdním pruhu. Situaci zde budou koordinovat pracovníci stavby.

Zdroj: Magistrát ČB

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *