V japonské koupelně

V japonské koupelně 3.67/5 (3)

Kultura Zajímavosti Ze světa

Japonská společnost je, co se týká technologií, velmi vyspělá a pokroková. Ostatně, nejvíce technických vychytávek a nápadů pochází právě z této země. A nevyvíjí se zde jen telefony, počítače nebo softwary. Japonci inovují například i své koupelny.

Zatímco v České republice většina domácností nemá bidet, v Japonsku najdete daleko více vychytávek, bez kterých si žádný Japonec nedovede svoji hygienu představit.

Praktické je umyvadlo s výsuvnou sprchovou hadicí, kterou využijete například při úklidu. V Česku se něco podobného začalo již objevovat v kuchyni.

Celá japonská koupelna je vodotěsná, nemusí se osušovat nebo se bát, že po namožení se něco pokazí. V podlaze je instalován velký odpad, kterým voda odteče z místnosti pryč. Tudíž se nemusíte bát vytopení.

Přístroje v koupelně se dají ovládat na dálku z jiné místnosti v domě. Můžete si například naprogramovat koupel, zatímco jste ještě v posteli v ložnici.

Také je zde umístěn vnitřní telefon, kterým můžete zavolat každého v domě, když vám třeba dojde na záchodě toaletní papír. Je zde myšleno i na šetření a proto zde lze nastavit, aby se voda z lázně použila na praní prádla v pračce. V koupelně je kromě klimatizace také zabudované ohřívání, které vám usuší pověšené mokré oblečení a vy jej nemusíte dávat do sušičky.

U toalety by byl našinec asi velmi zmaten neuvěřitelným množstvím tlačítek, která se na ní nacházejí. Díky nim si můžete naprogramovat nejen bidet, jeho teplotu, délku trvání „sprchy“, ale i vysoušení, vůni nebo automatické splachování.

[wpdevart_youtube]_Xnm1syPnwE[/wpdevart_youtube]

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *