Mazlíčková kavárna 3.75/5 (4)

Jihomoravský kraj Videa Zajímavosti

Už i do Brna dorazil trend, který vznikl v Japonsku. Kavárny kde mají kromě občerstvení také kočky. Samozřejmě ne na jídlo, ale na pomazlení.

Kočky jsou odčervené a naprosto zdravé, takže nehrozí, že od nich návštěvníci chytí nějaké nemoci či parazity. Jsou i zvyklé na lidi, takže se s návštěvníky rády mazlí. Ve většině podniků jsou to kočky z útulků a v jedné brněnské kavárně si dokonce můžete nějakou kočičku adoptovat a vzít domů.

V podniku jsou specifická pravidla, jak se ke kočkám chovat. Například je všude zákaz krmení zvířat nebo zákaz buzení spících koček.

Podle majitelů jsou podobná zařízení velice prospěšná pro zdraví návštěvníků. Zde, v klidu a při mazlení s kočkami, se odreagují od všech stresů a načerpají novou energii.

V Japonsku již otevřeli i obdobné kavárny, kde mají místo koček psi. Mají zde na výběr různé rasy i voříšky. Zde ale i nabízí psí pamlsky, které si můžete zakoupit a vámi vybraného psa jimi krmit. Podle diskuzí na internetu je tu velice útulno a psi spolu vychází v pohodě, jen údajně psi více loudí jídlo.

V Japonsku mají ostatně i kočičí raritu, Kočičí ostrov. Není to jen název, na ostrově Aoshima je přes 120 koček, což je 6x více než lidských obyvatelů. Tento malý rybářský ostrov se stal populární právě pro milovníky koček, kteří sem jezdí nejen z celého Japonska, ale ze všech koutů světa.

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *