Hanna Pekhart okouzlila běloruské publikum 3/5 (2)

Kultura Rozhovory Ze světa

Den kultury ČR se zde dočkal potlesku ve stoje

Po návratu z ruské Baltic Superstar vystoupila zpěvačka Hanna Pekhart na Dni kultury ČR v běloruském městě Vitebsk, a to v rámci jubilejního 25. ročníku mezinárodního festivalu SLOVANSKÝ BAZAR, který je též nazýván Eurovizí Východu.

Den kultury ČR proběhl v pátek 15. července a vystoupili zde kromě Hanny i další skvělí čeští interpreti. Houslista Michael Hejč zahrál skladbu Vltava od Bedřich Smetany, lidové písně za doprovodu cimbálovky LÁLIA zazpívala Daniela Magálová, představily se také muzikálové hvězdy Elis Ochmanová a Michaela Nosková, Zuzana Nová, Olga Lounová, soutěžící Slovanského bazaru v dětské kategorii jedenáctiletá Nela Žáková, Helena Hamplová, zpěvák David Deyl, Jarek Šimek, a v závěru zpěvačka Hanna Pekhart. Čestným hostem programu byla běloruská zpěvačka Olga Gorničar. Večer úspěšně odmoderoval v ruském jazyce Vlasta Vébr, a přečetl zde i pozdrav našeho pana prezidenta. Tečkou celého večera byla písnička Ta naše písnička česká, kterou si zazpívali všichni vystupující na podiu, ale i diváci, kteří do posledního místa zaplnili budovu Filharmonie a kteří odměnili vystupující několikaminutovým potleskem ve stoje.

Belorusko_2

„Nejvíce mě uchvátila zdejší skvělá atmosféra a reakce publika. Je nádherné, jak tu lidé prožívají kulturu,“ prozradila Hanna, která na koncertě předvedla svou autorskou skladbu Nepoznám, doplněnou o taneční choreografii a kostýmy z dílny stylistů Stanislava Menčíka a Coline Novy.

Letošního zahajovacího večeru festivalu Slovanský bazar se zúčastnil i prezident Běloruska Alexander Lukašenko, také zpěvák Michael Bolton, někdejší zpěvák skupiny Modern Talking Thomas Anders a ruská hvězda Alla Pugačeva. Dech beroucí bylo vystoupení Alexandrovců, se kterými vystoupilo mnoho umělců, mezi nimi i Michaela Nosková z České republiky.

Soutěžící Slovanského bazaru Michaela Gemrotová získala cenu prezidenta Běloruska a Nela Žáková v dětské kategorii obsadila krásné třetí místo. Koncert a party všech účinkujících se koná ve čtvrtek 28.7. v pražském klubu Steampunk.

Velký dík patří řediteli pořádající agentury Nari Models Josefu Čermákovi, a i partnerovi české delegace Radovanu Panáčkovi za Security agentury RP.

Foto Marián Juskanin

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *