Z původně ohlášeného požáru v lese nakonec hořel nevyužívaný vojenský sklad ve Šternberku. Dosud nehodnoceno.

Olomoucký kraj Události

Postupnou pomoc čtyř jednotek hasičů si vyžádal požár v bývalém muničním skladu ve Šternberku. O události bylo informováno operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v odpoledních hodinách úterý 19.7.2016. V hovoru oznamovatel popsal viditelný hustý kouř z lesního porostu za ulicí Jabloňová, proto zde byl původní předpoklad zahoření lesního porostu.

Operační středisko k události vyslalo jednotky profesionálních požárních stanic Šternberk a Uničov, následně z řad dobrovolných hasičů Bohuňovice a Babice. Hasiči po příjezdu zjistili, že došlo k požáru v bývalém muničním skladu, v tuto chvíli opuštěném bývalém vojenském objektu, nedovoleně osídleném několika bezdomovci. Na objektu kompletně vyhořela střecha. Hasiči v několika minutách zamezili možnému rozhoření do okolí, během hasebních prací z objektu vynesli tlakovou láhev a v bezpečí ji ochladili. V následujícím čase pokračovali v dohašování a rozhrabávání spáleniště.

[wpdevart_youtube]EE2chEEcaI4[/wpdevart_youtube]

K události se rovněž dostavil hasičský vyšetřovatel, ten prozatím neurčil přesnou výši škody, je potřeba provést ohodnocení stavu po požáru vlastníky objektu, tj. Město Šternberk. Co lze s největší pravděpodobností potvrdit, je to že k požáru došlo po nedbalostním chování či úmyslu prozatím neurčené osoby. Při požáru nedošlo k žádným zraněním osob.

Zdroj: Zdeněk Hošák – HZS Olomouckého kraje

 

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *