Silné bouřky budou postupovat z Moravy do Čech

Silné bouřky budou postupovat z Moravy do Čech 1/5 (1)

Celá ČR Události

Český hydrometeorologický ústav rozšiřuje předpokládaný výskyt silných bouřek pro dnešní den pro okresy na jihu Moravy a dále pro pondělí a úterý pro celé území ČR.

Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazné tlakové pole.

V teplém a vlhkém vzduchu se v neděli odpoledne a večer budou v západních a jižních Čechách a na jihu Moravy vytvářet místy bouřky, které budou doprovázené přívalovým deštěm ojediněle s úhrny kolem 30 mm a nárazy větru kolem 20 m/s (až 70 km/h).

Na začátku nového týdne se vhodné podmínky pro rozvoj bouřek rozšíří na celé území ČR. V pondělí a úterý se mohou silné bouřky ojediněle vyskytnout kdekoliv na území ČR, a to především v odpoledních a večerních hodinách. Bouřky budou doprovázené přívalovým deštěm ojediněle s úhrny srážek kolem 40 mm a nárazovým větrem kolem 25 m/s.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

  • Přívalový déšť může ojediněle vést k rychlému odtoku vody ze svahů, rozvodnění malých toků nebo i jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, sklepů apod.
  • Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
Zdroj: ČHMÚ

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *