Setkání se seniory střediska Oáza v Lidicícíh 5/5 (1)

Středočeský kraj Události

Policisté navštívili seniory a pobesedovali s nimi na témata týkající se trestné činnosti Kladenska.

Policistka z oddělení tisku a prevence územního odboru Kladno ve spolupráci s policistou Letecké služby PČR Praha navštívila seniory střediska Oáza v Lidicích.

O toto setkání  s preventivní tématikou a policejními radami  projevily zájem především místní seniorky. Po celou dobu přednášky ženy bedlivě sledovaly daná témata  a s nadšením  naslouchaly nejen veškerá upozornění, ale i případy trestné činnosti, které se udály v kladenském okrese.

Beseda  se skládala z různých témat, jako je například podvodné jednání, kapesní krádeže, krádeže  v obchodních  nebo zdravotních střediscích, informace o změnách v dopravě a nebo domácí násilí a kyberšikana.

V rámci tohoto setkání a pobesedování chtěla policistka především předáním informací upozornit ženy jakéhokoliv věku, na různá úskalí a situace a jak předejít trestné činnosti, s kterou se mohou setkat nejen v místě svého bydliště, ale i při nákupech nebo na dovolené.

Policista z Letecké služby PČR Praha seznámil posluchačky, jak jsou využívány policejní vrtulníky, a to nejen, jako Letecká záchranná služba. Vzhledem k besedě se seniory upozornil na nasazování policejních vrtulníků s termovizí  k vyhledávání ztracených osob v terénu, a to mnohdy právě pro seniory, ale i děti nebo jiné pohřešované osoby. Policista uvedl několik rad, jak se mají zachovat pokud se ztratí například v lesním porostu a nebo se dostaví náhlá nevolnost a jsou někde na odlehlém místě bez možnosti získat pomoc od jiných občanů.

Přítomné ženy se v průběhu besedy zapojovaly do diskuze týkající se daných preventivních rad a upozornění.

Všechny účastnice tohoto setkání s velmi kladným ohlasem uvítaly policejní návštěvu a popovídání  s informačními a preventivními radami. Na závěr besedy předala policistka oddělení tisku a prevence Kladno ženám  několik letáků s preventivní tématikou, ale i křížovky pro seniory s policejními radami.

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *