Olympijské parky 2016

Olympijské parky 2016 5/5 (1)

Celá ČR Jihočeský kraj Moravskoslezský kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Zajímavosti

Po úspěšném olympijském parku na Letné při zimní olympiádě v Soči, se otvírají olympijské parky i k letní olympiádě v brazilském Riu. Hlavní park bude na Lipně, další pak v Ostravě, Pardubicích, a Plzni.

Olympijský park Rio – Lipno

Díky mnoho let budovanému sportovnímu zázemí se Lipno stalo pro park k letní olympiádě ideální volbou. Lipno totiž není jen přehrada, ale také více jak kilometrová, vybavená pláž, pobřežní promenáda, marina, trať na divokou vodu i rychlostní kanoistiku, běžecké i cyklo a inline stezky, bike park, fotbalová hřiště, atletický ovál s doskočišti, sportovní střelnice.

Kromě velkoplošných obrazovek s přenosy velemosty z Ria na vás čeká během 17 dní 47 sportů v 8 lokalitách. Využít můžete 108 km cyklostezek, vyzkoušet si olympijské a neolympijské sporty včetně doporučení, kde se jim dále můžete věnovat ve svém okolí. Pro dětské návštěvníky jsou připraveny olympijské tábory. To vše bude doplněno o setkání se sportovci, koncerty a světelné show. Vstup do všech prostor parku je přitom zcela zdarma.

Olympijský park má 8 lokalit – Lipno nad Vltavou, Loučovice, Vyšší Brod, Přední Výtoň, Nová Pec, Horní Planá, Černá v Pošumaví , Frymburk

[wpdevart_youtube]9vtcx-BrSac[/wpdevart_youtube]

 

Olympijský park Pardubice

U řek Labe a Chrudimky naleznete stanoviště, která budou patřit triatlonu, veslování, dálkovému plavání, potápění, kanoistice, jachtingu, paddleboardingu a dračím lodím. Koupaliště Cihelna nabídne školu plavání a exhibice, skoky do vody, akvabely, vodní pólo, potápění nebo podvodní rugby.

V srdci dění, tedy v parku Na Špici, si vyzkoušíte například míčové hry, prvky ze sportovní gymnastiky, judo, golf, paralympijské disciplíny či další aktivity jako lukostřelbu, nízké lanové překážky nebo ruské kuželky. Fanoušky lezení pak jistě potěší Český pohár v boulderingu, který se bude konat 7. srpna v prostoru po hale ČSTV.

Areál Letního stadionu bude patřit fotbalu, kin-ballu, softballu, americkému fotbalu, baseballu a crossmintonu a v Adrenalin parku vyroste bikrosová dráha a bude tu také stát mobilní hřiště, které nabídne hokej, florbal i hokejbal. Hned vedle si pak vyzkoušíte také Freestyle, a to na koloběžkách, inline bruslích a BMX a na beach volejbalovém kurtu se protáhnete při plážovém volejbalu.

Milovníci bílého sportu by neměli vynechat návštěvu tenisových kurtů TK Pernštýn, badmintonisté budou mít zázemí první týden v PALÁCI Pardubice a ve druhém týdnu v hale Univerzity Pardubice.

Ačkoliv budou Tyršovy sady především relaxační zónou, i tady sport najdete – trať zde budou mít pro Vás připravenou orientační běžci.

[wpdevart_youtube]6Dkh8fBBBPE[/wpdevart_youtube]

Olympijský park Plzeň

Olympijský park bude vybudován v centru města za nákupním centrem OC Plzeň Plaza, kde se nachází rozsáhlé území bývalého výstaviště. Olympijské dění se nebude odehrávat pouze tady, ale symbolicky také na pěti sportovištích, mezi které patří Velký bolevecký rybník, hala TJ Lokomotiva Plzeň, střelnice Plzeň-Lobzy, Slavia VŠ Plzeň a Atletický stadion města Plzně a na nichž si během víkendů bude možné vyzkoušet olympijské sporty.

Park bude rozdělen na dva sektory. V lokalitě za řekou Mží si v 11 sportovních zónách návštěvník bude moci vyzkoušet různé sportovní disciplíny. Představí se zde 55 plzeňských tělovýchovných klubů, které se na sportovním programu olympijského parku podílejí. K dispozici bude 50 sportovišť s tradičními i méně známými sporty, jako je kolová, golf, lacros, lukostřelba, beachvolejbal, vzpírání, letní biatlon, triatlon, tenis, badminton, softball, šerm, kanoistika, box, házená či judo a aikido. V případě příznivého stavu vodní hladiny nabídne park na řece Mži celou řadu vodních sportů.

Ve Fan zóně olympijského parku mohou návštěvníci na velkoplošné obrazovce po celou dobu konání sledovat olympijské dění a fandit českým sportovcům. Návštěvníci se rovněž mohou těšit na bohatý doprovodný program pro celou rodinu plný muziky, divadla a pohybu. Nebudou chybět rozhovory se slavnými sportovci, autogramiády nebo tematické soutěže. Vznikne zde relaxační zóna s plážovým barem, brazilskou muzikou a lehátky. Občerstvení nabídne celá řada stánků, na bezpečnost dohlídne státní i městská policie. Zajištěn je také servis pro hlídání dětí formou dětského koutku.

[wpdevart_youtube]PPrT2tPwVGg[/wpdevart_youtube]

Olympijský park Ostrava

Pro návštěvníky budou v Olympijském parku Ostrava 2016 připravena sportoviště olympijských i neolympijských disciplín. Na Masarykově náměstí budou k dispozici atletické disciplíny včetně běhu, skoků a hodů, dále sportovní gymnastika a pro nejmenší např. zábavná kola. Pro plážové alternativy různých míčových sportů budou moci návštěvníci využít beach volejbalové hřiště.

Na Černé louce bude vybudováno víceúčelové hřiště s umělým povrchem, které se bude proměňovat v různá sportoviště – např. florbalové, házenkářské nebo volejbalové hřiště, jindy se stane bojovou plochou pro taekwon-do, karate, judo, řeckořímský zápas nebo šerm. V blízkosti hřiště bude možnost zahrát si odlehčenou formu basketballu, tzv. streetball. Návštěvníci se mohou těšit i na exhibiční zápasy v boxu. V rodinném koutku budou připravena sportoviště pro nejmenší – stávající dětské hřiště bude rozšířeno o trampolíny a nafukovací sportovní arénu pro děti, které se budou moci svézt nebo závodit na odrážedlech nebo házet olympijskými kruhy na cíl.

Dále bude v areálu Černé louky zázemí pro stolní tenis a disciplíny, kde je důležitá muška – lukostřelba, šipky nebo střelba. Zájemci si budou moci vybrat buď laserovou biatlonovou střelnici, nebo odlehčenou zábavnou střelbu z laserových zbraní na plechovky. Návštěvníci mohou zkusit trenažery na veslování, jízdu na kole či běh, případně se mohou roztančit na zábavných tanečních podložkách. Na trávě se bude hrát stále populárnější ragby, které je od letošního roku opět olympijskou disciplínou, ale i zábavnou alternativu fotbalu v zorbovacích koulích. Pro odvážné bude k dispozici i horolezecká stěna. Veřejnosti bude otevřena také stávající budova Golf arény na Černé louce, kde budou instruktoři učit golfové odpaly.

V blízkosti Loděnice budou u břehů Ostravice připraveny vodní disciplíny – kanoistika a veslování – a zájemci se budou moci projet po in-line stezce podél řeky na in-line bruslích nebo koloběžkách.

Olympijský park má tři lokality – centrum Ostravy na Masarykově náměstí, Černou louku  a Loděnici u Hradní lávky.

Veškeré informace o parcích a programech v nich naleznete na http://www.olympijskeparky.cz/

[banner id=“630″]

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *