V Prostějově začalo tenisové MS družstev do 14-ti let

V Prostějově začalo tenisové MS družstev do 14-ti let 5/5 (1)

Olomoucký kraj Události

Prestižní mládežnický turnaj hostí letos již po osmnácté město Prostějov. Až do soboty 6. srpna zde bude bojovat celkem 32 družstev o titul mistra světa chlapců a dívek do 14-ti let. Klání v Prostějově je již  26. ročníkem tohoto významného klání národních reprezentačních tenisových týmů dívek a chlapců do 14 let, kterou pořádá Mezinárodní tenisová federace ITF. Před Prostějovem, který poprvé hostil turnaj v roce 1999, se turnaj konal po osm let v Japonsku. Ve finálovém turnaji je celkem 32 týmů (16 týmů dívek + 16 týmů chlapců), které se do něj probojovaly z celkem 130 zemí z celého světa.

Na této soutěži juniorů se již v minulosti představila řada později slavných tenisových hráčů světa jako například Novak Djokovič, Rafael Nadal, Jo-Wilfried Tsonga nebo Tomáš Berdych.

Jak si vedou po prvním dnu Češi?

České dívky mají přitom ve skupině Japonsko, Ekvádor a Jihoafrickou republiku, kterou hned v úvodním utkání základní skupiny B porazily. Chlapci si stejně dobře vedli s týmem Tuniska, který porazili 3:0 na zápasy, dalšími týmy v jejich skupině jsou Thajsko a Argentina.

České mládežnické týmy mají dobře našlápnuto již z Mistrovství Evropy, kde dívky získaly stříbro, chlapci pak bronzové medaile.

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *