Hasiči zachraňovali na Krnovsku sedm hodin drůbež z polského kamionu

Hasiči zachraňovali na Krnovsku sedm hodin drůbež z polského kamionu 1/5 (1)

Moravskoslezský kraj Události

Osm jednotek hasičů se zapojilo do záchrany 5400 slepic, kuřat a kohoutů, s nimiž se včera brzy ráno ve Městě Albrechtice vyvrátil do příkopu polský kamion Scania. Řidič vyvázl bez zranění, především počáteční náraz a následný stres nepřežilo odhadem pět stovek zástupců kura domácího. A zasahující hasiči si budou muset po sedmihodinové lopotě vyprat a vydezinfikovat své zásahové obleky.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě polského kamionu na silnici I/57  u křižovatky na místní část Burkvíz ve směru na Krnov informováno v úterý po šesté hodině ranní. Do Města Albrechtice vyjely zprvu čtyři jednotky hasičů – jednotka profesionálních hasičů ze stanice HZS Moravskoslezského kraje (HZS MSK) Krnov, a tři jednotky dobrovolných hasičů – Město Albrechtice, Krnov a JIndřichov.

Kamion ležel na pravém boku mimo silnici, neunikaly z něj žádné provozní kapaliny, pouze z útrob zděšený křik tisíců nadmíru vystrašených ptáků, a ještě k tomu jejich specifický odér. Drůbež zde byla převážena v bedýnkách po šesti až deseti kusech v několika vrstvách nad sebou.

hasici_drubez2

Během dopoledne sem přijela na pomoc také jednotka HZS MSK ze stanice Bruntál s chemickým automobilem a kvůli rychlejší překládce drůbeže ještě hodinu před úterním polednem další tři jednotky dobrovolných hasičů – Osoblaha, Slezské Rudoltice a Liptaň. Překlad do náhradního polského kamionu měli hasiči hotový kolem čtvrt na dvě odpoledne.

V boji proti zápachu a hlavně kvůli nahnání čerstvého vzduchu do uzavřených prostor hasiči používali přetlakové ventilátory. Podle velitele zásahu byli slepice, kuřata a kohouti vystresovaní hlavně na začátku zásahu, pak se zklidnili.

Na místo nehody přijeli také zástupci krajské pobočky Státní veterinární zprávy. Odvoz uhynulých kusů drůbeže do kafilerie a vyproštění kamionu, který ležel ještě v úterý odpoledne mimo silnici a silniční dopravě nepřekážel, zajišťovala polská firma.

hasici_drubez3

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *