Kam v Číně - tipy na zajímavá místa v zemi draka

Kam v Číně – tipy na zajímavá místa v zemi draka 2.5/5 (4)

Cestování Ze světa

Češi už nejezdí jen do Chorvatska nebo Itálie, čím dál více lidí cestuje i do exotických míst. Jednou z destinací, která získává na oblibě, je Čína. Lidé zde naleznou několik tisíc let staré památky, i supermoderní budovy s nejlepší technologií. Není to jen Velká čínská zeď, ale nespočet památek a nádherná příroda, kterou nenajdete nikde jinde na světe. Co si v této obrovské zemi rozhodně nenechat ujít?

Hora Mulan, o které se první zmínky objevili již před 1500 lety, je známá svými sedmi paláci, osmi taoistickými chrámy nebo tisíci soch Buddhy.

Most přes řeku Yangtze. Tento 1,6 kilometrů měřící most ocení všichni milovníci architektury. V jeho horní části je čtyřproudá silnice s chodníky pro pěší. V dolní části je železnice s dvěmi kolejemi.

Mauzoleum Ming Xiaoling je hrobkou prvního císaře dynastie Ming a jeho císařovny. Mauzoleum je na několika čtverečních kilometrech a jeho stěna měří 45 kilometrů. Hrobka je zapsána v památkách Unesco.

Starověká vesnice Luoxiang. Tato „atrakce“ není určená pro většinu návštěvníků. Přezdívá se jí Vesnice duchů. Více jak 2000 občanů zde zemřely bez zjevných důvodů. Od dob požárů zde nikdo nebydlí a jezdí sem jen občasní návštěvníci.

Geopark Shilin, který v překladu znamená Kamenný les. Vysoké skály nebo dokonce zkamenělé stromy opravdu vytváří iluze, že se nacházíte v obrovském lese, který je ale místo dřeva tvořen kameny. Rozléhá se na více jak 500 m2 a skály jsou dle odhadů staré více jak 270 miliónů let.

Je tu také tisíce muzeí a galerií, kaváren, divadel, kin a parků. Na prohlídku všech zajímavých míst by vám nestačil ani měsíc, ale i tak byste si neměli nechat ujíst návštěvu této země.

Úvodní foto – Kamenný les

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *