První sex u nás i ve světě 3.67/5 (3)

Celá ČR Zajímavosti Ze světa

Nejpozději o svoji poctivost přicházejí lidé v Asii, kde se stále klade velký důraz na nevinnost a zdrženlivost, především u žen.

V Jižní Koreji je první sex u mužů v jejich 21,8 letech a u žen je to ještě o dva roky více. Naprostou výjimkou je zde první zkušenost před dvacátým rokem. Také v Malajsii je průměrný věk vysoký a to 23 let. O trochu méně, 22,9 roku, je to v Indii, a ještě o měsíc méně v Singapuru. V Číně si na první zkušenost počkají do 22,1 roku, v Thajsku do 20,5 roku, v Hongkongu do 20,2 roku a ve Vietnamu do 19,7 roku.

Nejvíce asi pospíchají na Islandu, kde o poctivost mladí lidé přicházejí ve věku 15,6. Následují je skandinávské státy, kde je to od 16,1 – 16,5 roku. I Češi se svojí první zkušeností spěchají a to nevíce z celé Evropy. První sex zakusíme v 17,2 roku, o měsíc později to zkusí v Rakousku. Německo s 17,6 roku následuje Slovensko s 17,8 roku. Poslední naši sousedé Poláci o poctivost přicházejí v 19 letech.

Ještě před pár lety byli v naší republice čísla vyšší a to na 18 letech. Životní styl mladých se ale zrychlil, stejně jako se zvýšil počet jejich partnerů, které vystřídají. Ruku v ruce s těmito čísly se navýšil i počet nemocných virem HIV. Dle doktorů je to především proto, že mladé ženy používají antikoncepci a muži odmítají kondomy. Také jim příjde onemocnění příliš vzdálené a mají za to, že jim se to stát nemůže. Na testy chodí jen zlomek lidí, proto se podle lékařů bude nemoc dál šířit, protože o ní nakažení neví.

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *