Děsivá muzea 3/5 (4)

Celá ČR Zajímavosti Ze světa

Návštěva muzea nemusí být jen nudná a uspávací. Na světě jsou i muzea, která u vás vyvolají noční můry.

Muzeum mumií. Za tímto zážitkem byste se museli vydat do Mexika, ale návštěvníci potvrzují, že stojí za to, jen navštívit. Najdete zde stovky let staré mumie, které jsou v různých stádiích zachování. Jsou zde skvěle zachovalé mumie dětí nebo chodba, kde jdou ve svislé poloze vystaveny mumie dospělých lidí, kolem kterých musíte projít, a oni vás pozorují prázdnými důlky.

Mutter museum naleznete ve Filadelfii a je tvořené lékařskou sbírkou. V té se nachází zakonzervovaná zdeformovaná těla, dospělá zmumifikovaná siamská dvojčata i vzorky siamských plodů, 139 lidských lebek, nebo kousek Einsteinova mozku.

Hrdličkovo muzeum člověka v Praze. I u nás se nachází muzeum, kam se chodí jen odvážnější návštěvníci. Zde se můžete podívat na vývoj člověka, který uvidíte na kostrách i trojrozměrných modelech, treparované lebky (tj. lebky po operaci, kde došlo k otevření lebky), sbírku pygmejů, deformované lebky či posmrtné masky českých i zahraničních osobností.

Psychiatrické muzeum Glore v Missouri, které je v prostorách bývalé psychiatrické léčebny, kde byly prováděny pokusy na pacientech a nevyzkoušená léčba. Na stěnách jsou zachovány nápisy a kresby tehdejších pacientů nebo vám průvodci předvedou tehdejší léčbu, která byla později zakázána jako nelidská.

Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *