Ministerské setkání na radnici v Chebu 1/5 (1)

Karlovarský kraj Události

Německý ministr pro evropské záležitosti Michael Roth dnes krátce navštívil Cheb. Setkal se s představiteli vedení města.

Na krátké návštěvě se včera setkali na chebské radnici místostarosta města Pavel Hojda a německý ministr pro evropské záležitosti Michael Roth. Diskusního fóra se zúčastnil také náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik a někteří členové městského zastupitelstva.

Po přivítacím proslovu místostarosty poděkoval ministr Roth za milé přijetí a za dosavadní spolupráci mezi oběma zeměmi. Zmíněny byly některé otázky týkající se elektrifikace železnice Nürnberg – Cheb, dopravy a investičních záměrů. Hlavní důraz setkání byl však zaměřen na otázky evropských záležitostí.

„Do Chebu jsem přijel vlakem a při své cestě jsem si uvědomil, jak naše země fungují bez hranic a ostnatých drátů. Moji prioritou ve své práci je obhajovat demokracii, solidaritu, svobodu v Evropě a vnímat názory občanů na obou stranách hranice. To, že mezi našimi dvěma státy není hranice, je výsledkem naší dobré spolupráce a za to děkuji všem, kteří podporují principy fungování společné Evropy,“ uvedl ministr Michael Roth.

V krátké diskusi se všichni shodli na tom, že Evropská unie má a musí mít budoucnost.

„Solidarita má svá opodstatnění. Je však nutno přistoupit k radikálním změnám v politice Evropské unie a především zachování bezpečnosti. Neštěstí se stalo pro mnohá média živnou půdou a tomu je třeba čelit. Cesta, to jsou změny, především ve výměně výkonných pozic vrcholných politiků Evropské unie a naše spolupráce,“ řekl náměstek Jakub Pánik.

Krátce po poledni ministr Roth odcestoval zpět vlakem.

Zdroj: Simona Liptáková, tisková mluvčí Městského úřadu Cheb

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *