U elektrárny Kořensko likvidovali hasiči únik oleje Dosud nehodnoceno.

Jihočeský kraj Události

Únik 500 litrů oleje řešili u elektrárny Kořensko profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou. Vzhledem k rozsahu události si velitel zásahu vyžádal spolupráci hasičů HZSP ČEZ, a. s., JE Temelín. Průzkum na místě ukázal, že olejová skvrna se shlukuje při pravé straně řeky a „couvá“ proti směru toku…

Takový byl námět prověřovacího cvičení jihočeských profesionálních hasičů a hasičů elektrárny Temelín, které proběhlo ve čtvrtek 4. srpna.

Týnští hasiči instalovali nornou stěnu přibližně sto metrů pod jezem elektrárny. Natáhli ji přes celou šíři řeky. Museli použít čluny a další technické prostředky, jako jsou pomocná lana, kladky, kotvící prostředky atd. Olejovou skvrnu tak zachytili a mohli ji zasypat hydrofóbním sorbentem. Prostředky HZS však vystačily na vystavení pouze jedné norné stěny. Proto temelínská jednotka o dalších sto metrů dál položila druhou stěnu, která tvořila jakousi zajišťovací bariéru.

Cvičení trvalo dvě hodiny. Přínosem byla především zkouška vzájemné spolupráce obou jednotek a také zmapování terénu v těsné blízkosti elektrárny Kořensko.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *