České televizní stanice představily podzimní programovou nabídku. 5/5 (3)

Celá ČR Kultura

Tři velké seriály a také satira, sitkom a skeče na podzim v České televizi

Návrat vyšetřovatele Kuneše v novém detektivním seriálu Rapl, historická sága Já, Mattoni a druhá řada oblíbeného Doktora Martina. Česká televize nabídne na podzim tři velké seriály. Vedle nich se na obrazovce objeví i satira o fiktivním letu Čechů na Měsíc Kosmo, kancelářský sitkom Marta a Věra nebo skečový pořad Nádraží.

Rapl

Seriál Rapl se vrací k postavě svérázného detektiva Kuneše známého z Cirkusu Bukowsky a otevírá třináct nových kriminálních příběhů. V hlavní roli se objeví Hynek Čermák, pro nějž, po zmiňovaném Cirkusu Bukowsky a dvoudílném filmu Gangster Ka, půjde už o třetí spolupráci s režisérem a scenáristou Janem Pachlem. „Když někomu píšete roli na tělo, je to pro vás mnohem snazší, víc mu vidíte do hlavy,“ říká Jan Pachl a dodává: „Nechtěli jsme, aby byl Rapl černobílý, ale aby se do něj, kromě krimi příběhů, dostal i kus z osobního života postav a humor.“ „S Honzou Pachlem jsem se potkal při natáčení jeho filmu Gangster Ka, kde jsem hrál neuvěřitelného padoucha. V Raplovi ale hraju šéfa policie, který má snad svatozář,“ říká představitel další seriálové role Alexej Pyško a uzavírá: „Rapl je akční, krásný, lidský, dojemný a vtipný projekt. Vzniklo něco mimořádně zajímavého.“

Já, Mattoni

Výpravná historická sága Já, Mattoni se odehrává v průběhu šedesáti let bouřlivého devatenáctého a začátku dvacátého století. Optikou stárnoucího Heinricha von Mattoniho vypráví příběh muže, který je ochotný dosahovat svých cílů i za cenu fatálních selhání v osobním životě. Seriál režiséra Marka Najbrta není jen složitým propletencem rodinných vztahů, je také obrazem tehdejší doby a její společnosti. Hlavní postavu svérázného podnikatele ztvárnili Alois a David Švehlíkovi. „Je to možná klišé, ale pro mě role Mattoniho byla skutečně velká herecká výzva. Právě proto, že je to postava velmi plastická a rozporuplná,“ říká David Švehlík. Marek Najbrt jej doplňuje: „Hlavním důvodem, který mě přiměl tuhle práci přijmout, byl jednoznačně scénář. Myslel jsem si, že přečtu jednu, dvě epizody a celou věc s klidným svědomím odmítnu. Přečetl jsem jich rovnou sedm a nestačil se divit, jak mě příběh pohltil.“

Doktor Martin

Uznávaný chirurg Martin Elinger v první řadě seriálu Doktor Martin opustil Prahu a přestěhoval se do beskydského Protějova, kde místo složitých operací řešil bizarní lékařské případy i každodenní strasti místních obyvatel. Ve druhé řadě rodinného seriálu se Miroslav Donutil vrací v roli na první pohled arogantního a protivného obvoďáka v obleku. „Líbí se mi, jak se postava Martina Elingera vyvíjí. Je skvěle napsaná v tom smyslu, že je to takový neurvalec a obhroublík, ale maskuje tím to, že se brání vůči okolí, a spoustu situací zkrátka jinak řešit neumí,“ říká Miroslav Donutil.

Kosmo

Nový komediální cyklus Kosmo podle scénáře Tomáše Baldýnského vypráví příběh českých kosmonautů a jejich letu na Měsíc. Ten začíná ve chvíli, kdy se ukáže, že tento všemi zapomenutý a důkladně vytunelovaný státní projekt je kvůli hrozbě likvidační pokuty od EU nutné bezpodmínečně dotáhnout, a to až po triumfální moment, kdy národ u svých půllitrů bez dechu sleduje přímý přenos z přistání našich zlatých hochů (a jedné dívky) v cílové destinaci. Hlavními hrdiny Kosma je čtveřice nekompetentních kosmonautů, kteří se připravují na let ve zchátralém výcvikovém středisku, ale i ministr školství se svým tajemníkem, kteří letu zajišťují politickou podporu i naplnění tvrdých podmínek sponzorské smlouvy.

Marta a Věra

Marta a Věra mají kam se vrátit. Na dvě neohrožené hrdinky čekají další divoká dobrodružství v nevyzpytatelné kancelářské džungli, kde se pokusí, vyzbrojeny pouze svým intelektem a sešívačkou, zdolat nová úskalí ve světě slevových serverů. „S tvůrčím týmem Marty a Věry jsme si během první série tu zdánlivě nesourodou trojici hlavních hrdinů dost oblíbili a měli jsme pocit, že postupem času získáváme trochu víc půdy pod nohama v u nás dosud ne zcela probádaném žánru sitcomu,“ říká o pokračování seriálu jeho scenárista Petr Kolečko. „Jsme rádi, že se Česká televize snaží roztleskat žánr původního českého sitcomu. Je to potřebné a odvážné,“ dodává kreativní producent Michal Reitler, v jehož tvůrčí producentské skupině seriál vzniká.

Nádraží

V další z novinek podzimní sezony, Nádraží, se objeví asi padesátka postav v podání Ondřeje Sokola, Martina Fingera, Igora Chmely, Michala Suchánka a Richarda Genzera. „V Nádraží jsme se snažili velice důkladně prozkoumat svět železnice, a to jak z pohledu železničářů, tak i nás, cestujících. Hlavní představitelé se pro tyto účely převtělili do různých postav, a to i ženských, takže sonda to byla důkladná. Budeme rádi, když se u ní diváci budou bavit a budou i nadále jezdit vlakem,“ láká ke sledování kreativní producentka Kateřina Ondřejková, v jejíž tvůrčí producentské skupině cyklus vznikl. „Je to taková unikátní sonda do české duše. Začínáme právě na nádraží, protože to je místo, kde se shlukuje mnoho lidí, ale máme v plánu časem obsáhnout i jiné sféry, nastěhovat se do škol, k policii, do televizí… A protože jsme dali dohromady skupinu nás, pěti výjimečných herců, tak si všechny ty postavy hrajeme sami,“ říká herec a režisér Ondřej Sokol a pokračuje: „Nádraží je složeno z jednotlivých skečů, ale jsou tam i linky, které procházejí celým seriálem, například láska. To je občas tak dojemné, že i já sám u toho sem tam uroním slzu.“

Během tiskové konference, kterou skupina Nova uspořádala na začátku srpna, představila její programová ředitelka Alex Ruzek programové schéma následujících měsíců. Nova v programové nabídce sází na úspěšné formáty, které již diváci znají, ale také na zcela nové pořady.

Tvoje tvář má známý hlas

Neděle večer budou patřit novým dílům tolik očekávané a veleúspěšné zábavné show Tvoje tvář má známý hlas. Pořadem opět provede výborný Ondřej Sokol. Tentokrát svými proměnami do velkých osobností světové a české populární hudby diváky překvapí Miroslav Etzler, Marta Jandová, Ivana Jirešová, David Gránský, Markéta Procházková, Roman Vojtek, Anna Julie Slováčková a Jan Cina. Stejně tak jako v první sérii budou bojovat o finanční výhry pro dobročinné účely. V porotě zasednou Jakub Kohák, Janek Ledecký, Iva Pazderková a jako čtvrtý, speciální host se v každém díle představí někdo ze soutěžících první řady.

MasterChef Česko

Na obrazovky se vrací populární kuchařská reality show o hledání nejlepších domácích kuchařů MasterChef Česko. Desítky kuchařů si přímo před zraky diváků pokusí splnit svůj sen, vyhrát půl milionu korun a stát se tváří kuchařské knihy. O vítězi budou opět rozhodovat elitní kuchaři Marek Raditsch, Marek Fichtner a Miroslav Kalina. Restauraci MasterChef navíc navštíví mnoho hvězdných hostů. Nové epizody poběží vždy v pondělí a ve středu večer.

Celebrity Game Night (název pořadu bude upřesněn)

Pro všechny, kteří si přáli vědět, jaké jsou jejich oblíbené tváře, když „vypadnou ze svých rolí“ a ocitnou se mezi skupinou přátel, TV Nova připravila novou zábavní show. Své síly zde poměří vždy dva týmy složené ze tří českých celebrit, doplněné jedním soutěžícím z řad obyčejných smrtelníků. Jejich úkolem bude svého týmového spoluhráče přiblížit k finanční výhře. Publikum se může těšit na uvolněnou atmosféru plnou zábavy, improvizace a pohody, oblíbených známých tváří a netradičních úkolů. Nová show Celebrity Game Night poběží dvakrát do týdne, v pondělí a ve čtvrtek v čase od 21:35.

Televizní soutěže

Prostor ve vysílání dostanou i pokračování úspěšných projektů jarní sezóny, které si získaly své věrné fanoušky. Od pondělí do pátku po Odpoledních Televizních novinách bude pokračovat zábavná soutěžní show Co na to Češi, kterou opět bude moderovat Tomáš Matonoha. Další sérií, kterou skupina Nova tentokrát nasadila na páteční večery, navázal také soutěžní pořad Chcete být milionářem? s Markem Vašutem.

Ulice

Dvanáctá epizoda přinese momenty plné napětí, emocí, romantiky i humoru. Děj zatraktivní nové postavy se zajímavými osudy. Tereza a David by za romantikou nemuseli chodit daleko, jenže záhy je i Matěje rozhodí Bětčina nevěra. Se začátkem školního roku navíc přibydou i starosti v podobě nového studenta Tobiáše Slámy. Liškovi se těší na miminko, ale nečekaně se objeví komplikace. Těžké chvíle čekají také Maléřovi. Další setkání s farářem Rybou, při němž dojde i na souboj, je jen jednou ze zkoušek, kterým bude rodina čelit. Adriana jen září. Eddie ví, že ona je ta pravá, a tak chce jejich vztah posunout dál. Obrovskou důvěru do vnuččiny budoucnosti vloží odvážným gestem i Vlastimil Pešek. Vilma Nyklová přijme do pekařství prodavačku Vendulu, která ale převrátí co nevidět Nyklovým život kompletně naruby. Monika má po návratu z Afriky plnou hlavu Jáchyma. Mára si ale společný život představuje trochu jinak. Na nové osudy postav z Ulice se diváci mohou těšit každý všední den od 18:30.

Ordinace v růžové zahradě 2

Dvanáctá sezóna nejoblíbenějšího seriálu současnosti přinese dramatické momenty a zvraty plné nových osudových setkání, zakázané lásky, životních výher, ale i pádu na úplné dno jedné z nejoblíbenějších postav. Zdálo se, že do života Čestmíra Mázla vstoupila nová žena, jenomže život dokáže být zamotanější. Hlava kolem půjde i sympatické doktorce Aleně (Michaela Badinková). Klíč k jejich společnému štěstí má překvapivě Alenina maminka Jarmila (Jana Paulová). Běla Valšíková prožije peklo na zemi, jako by nestačilo velké trápení, které má s Alzheimerovou chorobou partnera Viktora Hofmana. Bobo Švarc se nezmění a opět nevynechá jedinou příležitost ke zbohatnutí, čímž sebe i Heluš přivede do neuvěřitelných situací. Vymotat se z falešného přátelství s kamioňačkou Babákovou (Valérie Zawadská) nebude vůbec jednoduché. Před Davidem Suchým a Zdenou Suchou stojí těžký úkol, ne-li vůbec nejtěžší, jaký milující rodiče musí zvládnout. Zatímco Zdena zahoří láskou k slovenskému hokejistovi Martynčákovi (Ján Jackuljak), Davida spaluje zášť. Mezi Otou Kovářem a sestřičkou Kateřinou vždycky stál někdo třetí, ba i čtvrtý. S kartami jejich osudu zamíchá i nový kolega Adam (Libor Stach). Lucie a Darek se těší na prvního společného potomka, do života jim ale vstoupí Vilík (Roman Štabrňák), nová posila sesterny. Premiérové díly Ordinace v růžové zahradě 2 budou mít své místo v programu každé úterý a čtvrtek od 20.20.

Na obrazovky se s premiérovými díly také vrátí reality show Výměna manželek.

Premiérové filmy

Filmovým fanouškům TV Nova připravila premiérové české filmy. Ve snímku Život je život ztvární Ondřej Vetchý permanentně zasněného muže, který si představuje, že je tajným agentem. V reálném životě je ale nerudný a despotický otec rodiny, který svým pedantstvím a věčným ponižováním terorizuje své tři dcery, jejich nápadníky i manželku. V pátém pokračování bláznivé komedie, tentokrát nazvané Vánoční Kameňák, se opět setkáme s Václavem Vydrou v roli starosty, který se chystá postavit na hoře Říp skokanský můstek. Svůj plán ale musí projednat s věčně opilým a lehce nespolehlivým prezidentem republiky. Film Pohádkář, který vznikl podle knihy populární spisovatelky Barbary Nesvadbové, má podobu takřka detektivního příběhu. Kapitán Rott v podání Matěje Hádka v něm bude pátrat po totožnosti mrtvého člověka nalezeného v řece. Díky tomu se ocitne v příběhu muže, který si prostřednictvím lží vybudoval svůj vlastní svět a dokázal tak žít dva odlišné životy.

Premiérové filmy na NOVA CINEMA

Nova Cinema přinese na podzim spoustu zajímavých snímků různých žánrů. Drama Dítě číslo 44 představí skvělého Toma Hardyho v roli válečného hrdiny, který se snaží na vlastní pěst odhalit sériového vraha. V Sovětském svazu v 50. letech jde však o nebezpečný úkol. Do minulosti se vrací i drama Nemocnice Parkland, konkrétně do 22. listopadu 1963, kdy byl zastřelen prezident J. F. Kennedy. Příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku, vypráví životopisný válečný film Kód Enigmy v hlavní roli s Benedictem Cumberbatchem a Keirou Knightley. Ve svém režisérském debutu Cesta naděje se v hlavní roli představí oscarový herec Russell Crowe. Diváci se mohou těšit i na další premiéry filmů jako například Za každou cenu, Je prostě báječná, Dáma ve zlatém, Životní šance, Big Eyes nebo Scary Movie 5.

 

 

 

Televize Prima přináší na podzim svým divákům hned tři velké premiéry: Kriminálku Mordparta s Jiřím Bartoškou v hlavní roli, dále pak cyklus mikrokomedií Jetelín a v neposlední řadě soutěž plnou napětí a dobrodružství – Pevnost Boyard.

Na obrazovky se vrátí ale i oblíbené seriály Ohnivý kuře, Přístav a chybět nebudou ani pořady se Zdeňkem Pohlreichem.

Mordparta

Seriál tvoří osm uzavřených epizod. Děj seriálu se odehrává na oddělení všeobecné kriminalistiky úřadu justiční a kriminální policie v krajském městě. Každý díl řeší jeden ucelený příběh, ale celým seriálem se zároveň prolínají další témata rozkrývající osobní linky všech hrdinů. Těmi jsou čtyři vyšetřovatelé a jejich šéf. Členové týmu jsou každý jiný – od mladého frajera nebojícího se riskovat přes ustaranou matku tří dětí, až po doyena party s hromadou zkušeností a nadhledem. V hlavní roli se představí Jiří Bartoška, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek a Vojta Kotek.

Jetelín

Další seriálovou novinkou je cyklus mikrokomedií Jetelín, který se odehrává v obci Jetelín, nacházející se pár kilometrů za Prahou. Hlavními hrdiny jsou čtyři kamarádi, kteří společně vyrůstali ve čtyřech sousedících domcích. Dnes už je jim všem kolem čtyřicítky, většina z nich si založila rodiny, pořád ale žijí tak blízko sebe, jako by byli jedna velká rodina. Všechno o sobě vědí, několikrát denně se vídají, navštěvují, scházejí v hospodě. Pomáhají si a podporují se navzájem, taky si ale nezřídka lezou na nervy. Hlavně se ale mají rádi. Diváci na obrazovkách uvidí Jitku Ježkovou, Jana Šťastného, Richarda Genzera nebo Jiřího Hánu.

Pevnost Boyard

O adrenalin, napětí a dobrodružství se postará soutěž Pevnost Boyard.  Je to klasická dobrodružná televizní soutěž, v níž bude soutěžit vždy jeden pětičlenný tým známých osobností, který v průběhu soutěže plní nejrůznější úkoly a jehož cílem je uhodnout heslo k otevření trezoru. Výhru pak soutěžící věnují na jednu z českých charitativních organizací. Moderuje Libor Bouček, v roli otce Fura se představí Jan Rosák. Těšit se můžete na řadu známých tváří, např. Jakuba Prachaře, Leonu Machálkovou, Kateřinu Neumannovou, Vandu Hybnerovou, Jakuba Koháka, Táňu Kuchařovou, Ondřeje Brzobohatého, Agátu Prachařovou a spoustu dalších.

Televizní vaření

Na podzim nebudou na Primě chybět ani pořady o vaření. Kromě oblíbeného Teď vaří šéf!, Prostřeno! a Prostřeno! Poslední večeře se vrací Karolína – domácí kuchařka. Novinky z této oblasti zastupují Pečeme podle hvězd a Ohnivý kuře „Pod pokličkou“, které volně koresponduje s populárním seriálem.

Seriály

Fanoušci seriálů kromě novinek uvidí i další premiérové díly Ohnivýho kuřete, vrací se i Přístav. Nově Prima uvede i nesmrtelné Chalupáře a na podzim se chystá uvést i další kriminální seriál Polda v titulní roli s Davidem Matáskem, kterému zdařile sekunduje Igor Orozovič.

Reality show

Milovníci tohoto formátu pořadů nebudou ochuzeni o další díly Ano, šéfe! Reality show na Primě doplní zbrusu nový pořad Táta na plný úvazek, kdy diváci uvidí, že i tátové zvládnou domácnost a děti bez dozoru manželek. Vrací se také pořady pro kutily Vychytávky Ládi Hrušky a Váš Prima receptář s Václavem Postráneckým. Samozřejmě nebudou chybět ani Prima stálice Show Jana Krause, Očima Josefa Klímy a TOP STAR magazín.

Filmy

Na Primu patří neodmyslitelně také filmy. Z velkých filmových trháků diváci uvidí například Hobbit: Bitva pěti armád, Hobbit: Šmakova dračí poušť nebo Noc v muzeu: Tajemství hrobky. Prima podporuje i úspěšné české filmy a investuje do české filmové tvorby. Na podzim odvysílá úspěšný film Padesátka, který bude mít na obrazovkách svou televizní premiéru stejně jako film Celebrity sro. Z dalších českých filmů uvidí diváci filmy Vybíjená, Hodinový manžel a další.

Pro diváky Primy COOL jsou připraveny COOL filmy jako Den nezávislosti, Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic nebo premiéra kultovního Robocopa. Chybět nebudou ani COOL seriály Vikingové, Minority Report, Shannara Chronicles a samozřejmě premiérové díly Top Gearu s novými moderátory.

Prima LOVE potěší diváky finálovou řadou Castle na zabití, premiérovými díly britského seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté. Uvidíte také další řadu oblíbených Chirurgů.

Filmoví fanoušci nemůžou opomenout kanál Prima MAX, jehož nabídku ocení i skuteční filmoví fajnšmekři. Podzim bude skutečně maximálně nabitý filmovými hity, jako je Černá Labuť, Trosečník, Grandhotel Budapešť, Památkáři, ale také filmovou klasikou v podobě snímků Kočka na rozpálené plechové střeše, Bullittův případ, Lawrence z Arábie, Doktor Živago, Zpívání v dešti a mnoho dalších.

Dokumentární kanál Prima ZOOM i na podzim uvede celou řadu premiér. Absolutní novinkou je pořad V kokpitu, který přináší pohled na práci jednoho z nejzajímavějších povolání v historii lidské činnosti – létání. Budeme sledovat napínavou práci pilotů, leteckých mechaniků, navigátorů či pomocníků u dvou posádek, které se naprosto liší, nicméně jedno je spojuje – potřeba být ve vzduchu v kovovém ptákovi. Seriál přináší neotřelý a inovativní pohled na piloty, kteří se tak trošku vymykají ať už svým zaměřením, zkušenostmi nebo komerčními zakázkami, které je musí uživit. Z akvizičních pořadů si diváci určitě nenechají ujít unikátní seriál BBC Lov české premiéře a s komentářem sira Davida Attenborougha. Seriál nabídne vypjaté souboje síly, rychlosti i vytrvalosti mezi lovci a jejich kořistí.

 

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *