Vláček v ZOO zranil šest lidí. Policisté šetří událost jako dopravní nehodu.  5/5 (1)

Události Zlínský kraj

Dopravní policisté se zabývají kuriózní dopravní nehodou, ke které došlo včera krátce po půl čtvrté odpoledne v areálu ZOO a zámku Zlín – Lešná. Při jízdě z kopce se u vláčku určeného k přepravě návštěvníků ZOO převrátil na bok druhý ze čtyř vozů a narazil do procházejících návštěvníků, kteří díky nárazu utrpěli lehká zranění, z nichž některé ošetřili záchranáři.

K dopravní nehodě došlo při projíždění vláčku levotočivou zatáčkou okolo výběhu paviánů pravděpodobně vlivem vysoké rychlosti. Vagon, který se při jízdě převrátil na bok, zranil celkem šest chodců, tři dospělé ve věku 28, 36 a 62 let a tři děti ve věku od jednoho roku do sedmi let. V době, kdy policisté z oddělení dopravních nehod dorazili na místo, už ve vláčku nebyl žádný cestující. Dechová zkouška provedená u řidiče vláčku na zjištění přítomnosti alkoholu, byla negativní. Podle prvotních odhadů vznikla na dopravním prostředku škoda ve výši asi deset tisíc korun.

Dopravní policisté případ šetří jako přestupek, není však vyloučeno, po zjištění bližších okolností, jeho překvalifikování na trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

Zdroj: KŘP Zlínský kraj

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *