Policisté v Semilech pátrali po tygrovi 2/5 (1)

Liberecký kraj Události

Policisté dnes prověřovali oznámení o údajném výskytu tygra v Semilech.

Dnes v 8.15 přijalo operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje telefonát od 67letého muže, který policistům oznámil, že se po zahradě domu v Bořkovské ulici v Semilech pohybuje mladý tygr.  Jeho výskyt ve městě si dal do souvislosti s tím, že na Semilsku nedávno účinkoval cirkus a domníval se, že se může jednat o jejich zaběhnutou šelmu.

Operační důstojník na místo okamžitě vyslal hlídku, na kterou zde čekal oznamovatel, aby policistům ukázal směr, kudy tygr procházel.  Policisté si přivolali na pomoc psovoda se služebním psem, kterého chtěli nasadit na čerstvou stopu. Zhruba dvacet minut po zahájení pátrací akce ale získali informaci od místních občanů o tom, že se v této čtvrti vyskytuje velmi urostlá kočka domácí, která má zrzavé zabarvení s pruhy a nápadně připomíná tygra. Ostatně to nebylo poprvé, kdy tu stejná kočka vyvolala mezi lidmi paniku. Policisté proto krátce před 9. hodinou ranní pátrání po tygrovi ukončili. „V tuto chvíli se snažíme sehnat fotografii zmíněné kočky. Ta s námi zatím „nespolupracuje“ a běhá si, kde se jí zrovna zachce, ale až se nám ji podaří vyfotit, fotku zveřejníme,“ uvedli policisté.

Zdroj: KŘP Libereckého kraje
Ilustrační foto

Aktualizace z 10.8.: „Včera večer jsme získali fotografii kocoura, který má na svědomí malé policejní manévry v Semilech. Zda je podobný mladému tygrovi, to posuďte sami. Obrázek zveřejňujeme pod textem,“ doplnili policisté.

semilsky_tygr

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *