George William nebo Christine? Uvěznění v cizím těle. 2.33/5 (3)

Zajímavosti Ze světa

Christine Jorgensen a George William Jorgenson. Říkají vám ta jméno něco? V padesátých letech minulého století se jednalo o nejznámější jména, která ale patřila jedné osobě.

George William se narodil v roce 1926 v Americe a už od malička věděl, že je jiný, než většina lidí. V době, kdy byl na vojně, si již byl jistý, jaký problém má. Byl uvěznění v mužském těle, i když byl žena. Dlouho se s tím snažil vyrovnat, než našel v Dánsku doktora Christiana Hamburgera, který se věnoval genderovou terapií. Nastoupil na hormonální terapii a stal se Christinou Jorgensenová. Tým lékařů, ani ona sama odmítal prozradit, jak dalece změna postoupila. Christiana jen poznamenala, že nemůže mít dítě, ale intimní styk ano. V roce 1952 napsala svým rodičům, že je již dívkou, ale ani tehdy nebylo zveřejněno, jaké úpravy a operace proběhli.

V Dánsku i Americe byla neustále sledována novináři a každý její krok se objevil na titulní straně novin. Ostatně, byla prvním člověkem, který změnil pohlaví. Jedna operace proběhla již v třicátých letech minulého století, ale pacient při ní zemřel.

Christine se začala živit jako kabaretní umělkyně a vydělávala velké peníze. Zemřela na rakovinu v roce 1989.

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *