Kolaps dopravy na D1

Kolaps dopravy na D1 Dosud nehodnoceno.

Jihomoravský kraj Kraj Vysočina Události

V sobotu se na dálnici D1 tvořila několika kilometrová kolona, která měla za následek až hodinové zpoždění. Důvodem byli práce na dálnici, které na úseku Velká Bíteš – Kývalka probíhají již několik týdnů. Nejdříve se zde opravoval most u výjezdu na Ostrovačice a nyní probíhá instalace mobilních betonových svodidel.

Samotná dálnice již dávno přesluhuje a některé úseky připomínají spíše okresní silnici než placenou dálnici. Na povrchu se nacházejí praskliny, zvlnění od přetížených kamiónů nebo díry. Mnoho řidičů si nechce kupovat drahé dálniční známky, když stav vozovky není v pořádku, a proto se vyhýbají placeným úsekům a jezdí přes přilehlé silnice. Tím ale zatěžují provoz v obcích a městech, kterými projíždějí. A nejen to. Například v Ostrovačicích a Říčanech u Brna, kudy vede objízdná trasa právě opravovaného úseku, je v době kolon a omezení prakticky nemožné přejít silnici nebo se v noci klidně vyspat. Nepomáhají ani radary, ani hlídky policie.

Práce na již zmiňované části dálnice budou trvat až do konce letošní sezóny a budou probíhat i v průběhu letošní Velké ceny ČR, takže by se lidé měli připravit na komplikace v dopravě a dlouhé kolony.

Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *