Lydia Strong jde ve své nové knize až Na krev 4.43/5 (7)

Celá ČR Kultura

Do dosud  příliš neprobádaných vod, jenž mnozí z nějakého důvodu stále považují za jakési Tabu, se nebála vstoupit provokativním příběhem spisovatelka Lydia Strong.  Ve svém novém románu, kterého se čtenáři dočkají již v nejbližších, představuje život sedmnáctiletého Tima. Surově pravdivým způsobem, jakým je život sám, nás očima hlavní postavy provede světem homosexuality, rozvrácené rodiny poznamenané tragédií.

Ocitneme se ve světě Tima, který se s životem nemazlí o nic víc, ne-li život sám. Hra na kočku a na myš, kdy kočkou je osud sám, nemusí mít vždy jasného vítěze. Rány, jenž od osudu dostává, vrací s odhodláním najít své místo a sebe sama ve světě, který není tak přívětivý, jak se jej pokoušíme mnohdy vidět. Myslí a srdcem mladistvého Tima, projdeme spolu s ním každou myslitelnou životní situací. Autorka vdechla světu, který obklopuje nejen tohoto knižního hrdinu, ale miliony jinak, než-li heterosexuálně orientované pubertální i mladistvé, skutečný pohled na realitu. Realitu, nad kterou by se mnozí z nás měli zamyslet. Nad těžkým bojem, který svádějí sami se sebou samými, ale také s okolím. Bojem duševním, i fyzickým.

Pasáže, v nichž nám prostřednictvím Tima autorka otevírá dveře i do pomyslné třinácté komnaty, za nimiž se ukrývají nijak necenzurované sexuální scény, dává knize samotné sílu zaútočit na naše vlastní myšlení, pocity, předsudky a fakta taková jaká jsou. Z mého pohledu, a po důkladném zvážení, nemohu jinak, než-li dílo autorky Lydie Strong – Na krev, označit jako knihu, která tohoto roku za sebou zanechává daleko mnohé zahraniční i české autory. Mám odvahu a chuť si tuto knihu – jakmile se objeví na pultech knihkupectví -, zakoupit si ji sama. A také to udělám. Budete k tomu mít odvahu i vy ostatní?

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *