Velká událost v obci Rakové u Rokycan

Velká událost v obci Rakové u Rokycan 4/5 (3)

Plzeňský kraj Události

Včera 19. 8. 2016 v 17 hodin byl zahájen zápas v Rakové u Rokycan mezi reprezentací České republiky a Ukrajinou do 18 let. Byl to velký svátek pro obec, která čítá něco málo přes dvě stě stálých obyvatel. Obec Raková již od roku 1954, kdy byl založen fotbalový klub, žije fotbalem. Proto místní se rozhodli již před několika lety postavit zbrusu nové multifunkční hřiště, a to hlavně pro fotbal.

Již dnes se to podařilo, Raková má nové hlavní hřiště spolu s tréninkovým, ale také s krásným dětským hřištěm, in line dráhou a s krásnou hospůdkou se zázemím pro fotbalisty, hosty různých místných akcí a cyklistiky. To celé je pod dohledem požární ochrany, kde ční krásná nová hasičárna.

Starosta obce Rakové spřádá plány společně s obyvatelstvem na dodělání místní tribuny v plné kráse a možnou realizaci zázemí pro sportovce, kteří by chtěli zde zažít soustředění zaměřené právě pro srdcovou záležitost místních obyvatel, a to fotbalu.

Nyní se plní sny místních obyvatel. Dnes shlíží na fotbalové hřiště, kde začíná právě fotbal mezi reprezentací České republiky a Ukrajiny do 18 let. V pozadí plápolají vlajky obou států, vlajka UEFA a FIFA. Ano, přátelé plní si sen. Je slyšet nad obcí hymna České republiky a místní obyvatelé jsou v pozoru a užívají si tento pocit. Výběr České republiky zahajují bitvu proti Ukrajinskému celku v memoriálu Václava Ježka 2016.

Zápas začal, ze začátku mají ukrajinští hosté převahu a několik možných akcí skórovat.  Jenže při brejku českého celku již ve 22 minutě kdy Patrik Žitný dává gól na 1:0 pro Českou reprezentaci. Snaha a síla Ukrajinského celku opadla a začalo se chybovat čím dál tím více.  Ještě do konce poločasu při dalším rychlém brejku mladíka celku České republiky stihli Ukrajinští hráči faulovat a to za první žlutou kartu tohoto zápasu.

Při přestávce si mnozí návštěvníci mohli užívat grilování masa, klobás a výborného piva. Celou skvělou náladu diváků doprovázelo skvělé počasí a vedení českého celku 1:0.

Po patnácti minutách se opět ozval hvizd na hřišti se děly věci. Padesátá první minuta druhého zápasu opět Ukrajina ukázala vlastní neschopnost držet krok a tlaku českých hráčů a byla na světě druhá žlutá karta Ukrajinského hráče s číslem 16, který následně zopakoval faul na brejk Českého kádru v 56 minutě a byla na světě druhá žlutá karta, která mu zajistila předčasný odchod do kabin. To se již objevovaly náznaky na další gól a navýšení skóre. Také že jo, v 59 minutě hrací doby opět hráč mužstva českého výběru s číslem 17 Patrik Žitný neomylně využil zmatku před soupeřovo bránou a navýšil tím na 2:0. Ukrajinci se na nic jiného již nezmohli než na udržení tohoto stavu až do konečné 90 minut.

Tímto výsledkem si Česká reprezentace zajistila postup do finále a zbrzdila tím zatím neomylné Ukrajince. A Raková si splnila sen, dnes již svět zná obec Raková, kde zítra se můžete těšit na finální zápas o sedmé místo Spojené arabské emiráty vs. Slovensko od 11 hodin na hřišti v Rakové u Rokycan.

 

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *