Dočasné tetování - skutečnost nebo jen mýtus?

Dočasné tetování – skutečnost nebo jen mýtus? 1/5 (2)

Celá ČR

K létu neodmyslitelně patří odhalování větší části lidského těla. Ať už u vody nebo v horkém městě je vidět více lidské kůže než v jiném období. S tím lidé ukazují i ozdoby, které jejich těla zdobí. V posledním desetiletí se velkým hitem stalo tetování. Po vzoru světových i českých hvězd si lidé nechávají vytetovávat obrazce či nápisy. Řada z nich je ale nechce na doživotí a proto se rozhodne pro tzv. dočasné tetování. Neuvědomuje si ale, že nic takového neexistuje.

Tatéři lákají zákazníky na to, že jim inkoust implantují do menší hloubky a tudíž se po třech až pěti letech sám vyloučí v důsledku obnovy kůže. To se ale většinou nestane. Dle zkušeností klientů i tatérů sice takto umístění obrázek může vyblednut, ale spíše ztratí svoje kontury a stane se rozmazanou šmouhou, která vypadá hůře, než třeba nepovedené tetování. Nelze dopředu předvídat, jak a zda se tak stane, jelikož inkoust reaguje na každé kůži a na každém pigmentu jinak. Proto slibovat, že vám dané tetování do pár let zmizí, je jen klamání klienta.

Renomované tatérské salony ani tento typ tetování nenabízí a upozorňují své zákazníky na to, že tetování je trvalé. Pokud si tedy člověk nenašetří několik tisíc korun a nenechá si jej odstranit laserem. Jediné opravdu dočasné „tetování“ je malba henou nebo barvami na tělo, která po pár umytí opravdu zmizí.

Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *