Bezpečnostní opatření v souvislosti s nedělením utkáním 5/5 (1)

Plzeňský kraj Válka a vojenství

Na fotbalové utkání FC Viktoria Plzeň a SK Slavia Praha, které se odehraje dnes od 19:30, se připravují také plzeňští policisté. Standardně budou dohlížet na to, aby nedocházelo k narušování veřejného pořádku, zajišťovat budou také bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo v souvislosti s nedělním fotbalovým utkáním mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a SK Slavia Praha, které se uskuteční v Doosan Aréně v Plzni, bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku. V bezprostředním okolí fotbalového stadionu budou proto na dodržování vnitřního pořádku a bezpečnosti dohlížet mimo jiné i policisté pořádkové jednotky. Bezpečnost a plynulost silničního provozu budou zajišťovat hlídky dopravní policie. Do opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu a policisté z oddělení služební kynologie se služebními psy.  Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení budou průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra. Situaci a chování návštěvníků utkání budou monitorovat jednak v bezprostřední blízkosti sportovní arény,  ale i v centru města a přilehlých městských částech.

Pod dohledem policistů budou samozřejmě také příjezdové cesty do Plzně.  Z důvodu zachování bezproblémové dopravní situace doporučujeme těm, kteří přijedou na utkání vozidly, aby je raději zaparkovali v okrajových částech Plzně a pro dopravu ke stadionu zvlolili městskou hromadnou dopravu. Řidiče zároveň policisté žádají, aby se svými vozy parkovali na vyznačených místech a dbali jejich pokynů.

Zdroj: KŘP Plzeňského kraje

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *