Letošní Barum rally jako jedna z nejklidnějších Dosud nehodnoceno.

Válka a vojenství Zlínský kraj

Bezpečnostní opatření v rámci Barum rally skončilo vyhlášením výsledků a bezpečným rozjezdem diváků. Úkolem policistů bylo zajistit v průběhu soutěže veřejný pořádek, bezpečnost a plynulost silničního provozu nejen na Zlínsku, ale i na teritoriu ostatních okresů ve Zlínském kraji. K těmto účelům od úterý na každý den do opatření nasadili stovku policistů, kteří dohlíželi na respektování pravidel silničního provozu, především dodržování předepsané rychlosti.  Od úterý do čtvrtka zjistili 233 dopravních přestupků, z toho se ve 160 případech jednalo o porušení předepsané rychlosti. Z uvedeného celkového počtu přestupků se 13ti dopustili závodníci rally, v 10 případech se jednalo o překročení rychlosti, ve dvou případech nerespektování značky „Stůj, dej přednost v jízdě!“ a u jednoho závodníka zjistili policisté špatný technický stav vozidla.

Provoz na silnicích byl i při přejezdu na rychlostní zkoušky relativně plynulý, dopravní komplikace nastávaly na hlavních tazích pouze výjimečně. Zvýšený provoz, kdy bylo na řízení křižovatek využito i dopravních policistů, byl v pátek odpoledne při nájezdu diváků na zahájení soutěže a večerní rychlostní zkoušku do centra Zlína. Od pátku do neděle byl evidován mírně zvýšený počet dopravních nehod, které se většinou staly při nájezdu diváků na rychlostní zkoušky. Jenom v pátek od třetí odpoledne do deváté hodiny večer se ve Zlíně stalo šest nehod, které si vyžádaly tři zranění  – chodce, cyklisty a řidiče osobního vozidla. V sobotu odpoledne se u Velehradu staly hned dvě dopravní nehody, při kterých se zranilo 6 lidí. Byl to čelní střet dvou osobních vozidel a střet motorkáře s osobním vozidlem.

Policisté během opatření řešili kromě dopravních přestupků, pouze několik přestupků na úseku veřejného pořádku a občanského soužití, a to především po páteční večerní rychlostní zkoušce. Krátce po jedné hodině v noci zasahovali policisté z pořádkové jednotky v centru Zlína u hromadné rvačky několika lidí, po které zajistili a eskortovali na policejní služebnu osmatřicetiletého muže ze Vsetína, který rvačku vyprovokoval. Policisté mu v dechu naměřili 1,8 promile. Dopustil se přestupku proti občanskému soužití.

V průběhu celé Barum rally nebyla v souvislosti se soutěží nahlášena žádná krádež.

Od čtvrtka byla v provozu také speciální telefonních linka 974 666 555, díky níž se mohli volající dozvědět informace o aktuálních problémech v dopravě, uzavírkách, objízdných trasách apod. Tuto linku veřejnost skutečně hojně využívala, obsluhující policista vyřešil do dnešního odpoledne zhruba stovku dotazů.

Zdroj: KŘP Zlínského kraje
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *