Na teplické Doubravce řádila strašidla 3/5 (2)

Kultura Ústecký kraj Zajímavosti

Teplice – „Mami, mami, tamhle je drak. A tady je vlk a Karkulka,“ jásal šestiletý Frantík Suchomel z Teplic. Stovkami lidí se začalo hemžit sobotní odpoledne na teplické Doubravce. Toto nezvyklé hemžení způsobil už šestý ročník akce Z pohádky do pohádky, kterou pořádá stejnojmenný spolek nadšenců. Při vstupu na hrad obdrželo každé dítě lísteček s obrázky pohádek, které mělo v prostorách hradu vyhledat a peníz pro loupežníky, kteří střežili hradní bránu. A ti se opravdu činili.

Prostory nádvoří a hradního příkopu skýtal pro dětské návštěvníky pastvu pro oči. Hned u brány se potulovali dva medvědi od Kolína a koně vozili malé kovboje. Kdo se dostal přes toto lákadlo, ten jistě uvízl v rukách Šmoulů a Gargamela. Tyto postavičky měly připravené skákání v pytli na které se děti jen hrnuly. Nad Šmouly se tyčil zbytek jedné z hradních věží, kde dýmal drak, těšící se na nějakou princeznu.

Na návštěvníky velké i malé dále v hradu čekalo nejen občerstvení v podobě limonád, perníkových srdcí pro lásky a manželky, zmrzliny, piva pro tatínky a voňavých klobás, ale také řada soutěží. Děti plnily různé úkoly, které jim dávaly pohádkové bytosti. U šmoulů, tedy pokud je zrovna nerozehnal Gargamel, se skákalo v pytlích, čarodějnice zase nutila děti předvádět jiné dovednosti.

Soutěží byl plný celý hradní příkop. Děti se opravdu nenudily.

Asi nejúžasnější atrakce bylo tradiční peklo v podání Prosetických přátel starých tradic. Zde děti měřily své hráčské síly se samotným Luciferem. Hrálo se nejen o pohádkové mince, které děti dostaly už při vstupu, ale i o duše. Výhry se daly vyměnit za různé sladkosti, ale kdo prohrál… Však také proto některé vychytralé ratolesti sázely duše svých rodičů.

Odpoledne bylo vyplněné nejen soutěžemi, ale také tancem, divadlem, pojížďkami na koních. Otevřena byla též vyhlídka z nejvyšší hradní věže.

S úderem osmé hodiny večerní se s pohádkovými bytostmi stala změna. Po večerní ohňové show se z nich stala děsivá strašidla. Sněhurka a další princezny se přeměnily v hladové svůdné upírky, vlk ve vlkodlaka. Na hradní věži se promenádovali duchové, a v příkopě se objevil Vetřelec ze stejnojmenného sci-fi filmu. Adrenalin do žil nahnal i šílenec s motorovou pilou, ale asi nejděsivější bylo opět peklo. Spící čerti ty, kdo je probudil, chytali. Kdo jim unikl, padl do spárů dvou šílených chirurgů, kteří operovali, či snad zaživa pitvali jednoho nešťastníka. Tady se zachvěli už i dospělí.

„Ty vole, to je ukázka našeho zdravotnictví,“ zaznívalo z hloučků vyděšených lidí.

Celá akce končila až v pozdních večerních hodinách.

(msn)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *