Na sídlišti hořel bytový dům 1/5 (1)

Události Zlínský kraj

Včera krátce po desáté hodině večer jsme přijali oznámení o požáru v činžovním domě o dvanácti patrech s 360 byty na největším zlínském sídlišti, Jižní Svahy. Operační důstojník vyslal na místo všechny dostupné policejní hlídky, které po příjezdu začaly s evakuací obyvatel domu. Krátce po příjezdu všech zasahujících jednotek Integrovaného záchranného systému byl požár lokalizován a uhašen. V mezipatře mezi 5. a 6. patrem začala hořet dřevěná jednolůžková postel s matrací. Požárem byla v činžovním domě způsobena škoda ve výši minimálně půl milionu korun.

Policisté evakuovali z pater zamořených kouřem necelou stovku osob. Záchranáři ošetřili celkem 11 obyvatel domu, kteří se nadýchali kouře. Dva z nich převezli do nemocnice, kde skončili také 2 policisté pohotovostního a eskortního oddělení, kteří evakuovali obyvatele domu. Nyní jsou již policisté doma bez jakýchkoli následků.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecné ohrožení z nedbalosti s trestní sazbou dva až pět let odnětí svobody. Není vyloučeno, že bude po zjištění bližších okolností případ překvalifikován.

Zdroj: KŘP Zlínského kraje

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *