Hudební festivaly s rekordní návštěvností i nepoctivými prodejci 5/5 (1)

Královéhradecký kraj Pardubický kraj Události

V průběhu letních měsíců se konalo v České republice mnoho kulturních akcí. K těm populárním patří i hudební festivaly, které se často vyznačují velmi vysokou návštěvností. V rámci konání těchto akcí v Královéhradeckém a Pardubickém kraji provedli inspektoři ČOI kontrolu prodejních stánků a pohostinství. Porušení předpisů bylo zjištěno téměř v 50 procentech.

V průběhu měsíce srpna 2016 se uskutečnily v Královéhradeckém a Pardubickém kraji mimořádné kontrolní akce ČOI na hudebních festivalech. Předmětem bylo prověření prodejních stánků a poskytovatelů hostinských služeb mimo jiné například na festivalu Brutal Assault, Open Air Trutnov a HIP HOP. Na těchto akcích kontrolovalo 14 inspektorů České obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje dodržování povinných předpisů při prodeji a poskytování služeb. Provedli celkem 21 kontrol, konkrétně se jednalo o 17 hostinských služeb, 1 prodej tabáku a 3 prodeje textilních výrobků. V 10 provozovnách bylo zjištěno porušení právních předpisů (47,6%). V 9 případech se jednalo o porušení zákona o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.) a to o prodej výrobků v nesprávné hmotnosti, míře nebo množství (5 případů), neseznámení spotřebitele s cenou (2 případy), nesprávné účtování (2 případy) a v 1 případě porušení legislativy EU.

Vzhledem k poměrně vysokému procentu zjištění (47,6 %) budou kontroly na podobných akcích v rámci Královéhradeckého a Pardubického kraje nadále pokračovat.

Zdroj: ČOI
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *