Pracovníkům Zoologické zahrady Liberec se podařilo odhalit a zatknout gang pytláků a pašeráků želv 1/5 (1)

Celá ČR Zajímavosti Ze světa

Tomášovi Ouhelovi ze ZOO Liberec se podařilo společně s dalšími kolegy a armádními složkami indonéského námořnictva odhalit a zatknout pytláckou skupinu na ostrově Bangkaru, který leží v Indickém oceánu na západním pobřeží Sumatry. Na jeho panenské pláže připlouvají klást své vejce 3 z celkových 7 druhů mořských želv a s průměrným počtem 15 – 25 kladoucích želv denně se Bangkaru řadí mezi nejdůležitější světová kladiště těchto mořských plazů. Od dubna 2016 se na tento ostrov s největším dochovaným primárním lesem v Indonésii začaly stahovat stále nové organizované skupiny vykrádající želví snůšky a za více než dva měsíce se na ostrově nevylíhlo ani jedno želví mládě i přes prokazatelné mnohočetné kladení. Jen za tuto dobu si lupiči odvezli z ostrova více než 120 000 želvích vajec.

Pracovníkům zoo Liberec a jejich kolegům se však podařilo lupiče vypátrat a dostat před soud. „O přípravě tohoto zásahu vědělo pouze několik lidí z indonéského námořnictva a nevládních organizací. S tímto týmem jsme celou akci několik dní tajně připravovali a až po několikadenním stopování v džungli a bažinách se nám podařilo dne 25. 7. překvapit tři spící pytláky i  s jejich lupem v podobě 1212 želvích vajec v jejich provizorním kempu“, dodal k akci Tomáš Ouhel.

Celou akci se podařilo v Indonésii velmi dobře mediálně zviditelnit v hlavních celonárodních zprávách a novinách, což by mělo pomoci ostrov na poměrně dlouhou dobu ochránit před dalšími nájezdy zločinců.

Zdroj: Zoologická zahrada Liberec
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *