Požár výrobní a skladovací haly PUR pěny v Brně 1/5 (1)

Jihomoravský kraj Události

V Brně-Černovicích hoří výrobní a skladovací hala s PUR pěnou. Byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. V době příjezdu jednotek v objektech nikdo nebyl. Probíhá monitoring ovzduší chemickou laboratoří. Obyvatelé Brna by měli sledovat aktuální informace o stavu ovzduší v okolí požáru i na celém území města.

Krátce po druhé hodině v noci vyjížděly první jednotky hasičů k požáru průmyslového objektu do Brna-Černovic. Na místě zasahovalo 30 jednotek. Dva ze tří propojených objektů – skladovací a výrobní hala PUR matrací byly požárem zcela zasaženy a propadly se nosné konstrukce hal. Hasební zásah probíhá také z výškové techniky. Hasiči se kromě likvidace požáru hal soustředili na ochranu administrativního objektu, který byl bezprostředně ohrožen.

Technici RWE a EON zajistili odpojení objektů od energií. Krátce po výjezdu prvních jednotek byl souběžně zahájen monitoring ovzduší mobilní chemickou laboratoří. V bezprostředním okolí požáru nebyly naměřeny žádné zdraví nebezpečné hodnoty. Monitoring ovzduší bude probíhat i nadále. V případě zaznamenání zápachu doporučujeme zavřít okna, vypnout klimatizaci.

Příčinu vzniku požáru nelze v blízké době stanovit. Vyšetřování bude zřejmě pobíhat v řádu týdnů. Škoda způsobená požárem není v tuto chvíli jasná.

V celé oblasti Brna nebyly naměřeny žádné zdraví nebezpečné hodnoty škodlivých látek, a to z důvodu dobrých rozptylových podmínek – to potvrzují i měření ČHMÚ. Monitoring ovzduší nadále probíhá.

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *