Akce „Železnice“ se účastnili i policisté na Rokycansku. Dosud nehodnoceno.

Plzeňský kraj Recenze Události

Včera policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty provádějí na území kraje akci s názvem ŽELEZNICE. Ta je zaměřená na kontrolu chování osob v prostoru železniční dráhy, zejména na vstupy do kolejiští a železničních přejezdů.  Akce měla zejména preventivní charakter, policisté chtěli upozornit účastníky silničního a železničního provozu na riziková chování, kterým ohrožují své životy.

Osoba, která vstoupí do kolejiště v místě, kde je to zakázáno, se dopustí protiprávního jednání a za přestupek jí lze uložit pokutu až 10 000 korun.  Pro řidiče platí, že nesmí vjíždět na železniční přejezd, kdy je zapnuté světelné a výstražné znamení nebo jsou-li v pohybu či sklopeny závory. Řidiči, který nerespektuje toto ustanovení, hrozí pokuta od 2 500 do 5 000 korun, zákaz řízení až na 6 měsíců a je mu připsáno 7 bodů. Cyklistům může být uložena pokuta do 2 500 korun a chodcům do 2 tisíc korun.

Tato akce proběhla i na Rokycansku včera během dne ve vybraných časech a vybraných místech. Během akce policisté dopravní a pořádkové policie zjistili celkem 36 přestupků, z toho se jednalo o 18 případů překročení rychlosti na železničním přejezdu, 1 řidič porušil povinnost zastavit před železničním přejezdem, kde je dopravní značení STOP, 11 případů, kdy policisté blokově vyřešili chodce, kteří vstoupili do kolejiště, pak dalších 6 ostatních přestupků. Kromě 3 přestupků všechny případy policisté vyřešili na místě v blokovém řízení v celkové výši přesahující částku deset tisíc korun.

Zdroj: KŘP Plzeňského kraje
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *