Na Hatích zajištěny padělky více než za 8 miliónů 2/5 (1)

Jihomoravský kraj Události

Před týdnem se uskutečnila mimořádná kontrola České obchodní inspekce v tržnici ASIA BAZAR Hatě. Inspektoři zajistili více než 850 kusů padělaného zboží v hodnotě téměř osm a půl miliónů.

Mimořádná akce byla zaměřena na dodržování zákona o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.) prodej, nabídku a skladování zboží porušující některá práva duševního vlastnictví. Devatenáct inspektorů ČOI  zkontrolovalo 16 stánků, kde bylo zajištěno 855 kusů padělků textilních oděvů, obuvi, hodinek a galanterie v celkové hodnotě 8 251 270 korun. Porušení platných právních předpisů bylo zjištěno na všech kontrolovaných stáncích. Zboží, které porušuje práva duševního vlastnictví, bylo zajištěno na 15 prodejních stáncích. Po vypracování odborných posudků na zajištěné padělky světových značek bude s kontrolovanými osobami zahájeno správní řízení, ve kterém bude rozhodnuto o výši pokuty a o propadnutí zboží. Výrobky budou následně zlikvidovány nebo předány k humanitárním účelům.

Dále byl při kontrolách stánků zjištěn prodej textilních výrobků bez řádného označení. Na produktech v jednom stánku bylo uvedeno složení materiálu v cizím jazyce a současně zde nebyl spotřebitel seznámen s cenou nabízených výrobků. Česká obchodní inspekce ve všech 16 případech zahájí správní řízení.

Zdroj: ČOI
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *