Litoměřické Srdíčko dostalo nové hřiště Dosud nehodnoceno.

Události Ústecký kraj

Litoměřice – Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež Srdíčko dostalo tento týden od města Litoměřice do užívání multifunkční litou hrací plochu s prvky dopravního hřiště a měkkým povrchem, vhodným jak pro malé děti, tak pro vozíčkáře, Součástí této akce byla i úprava zeleně včetně výsadby několika vzrostlých stromů a nový travnatý povrch v okolí hřiště.

Za tento dárek k zahájení nového školního roku poděkovaly přítomnému místostarostovi Pavlu Grundovi děti z ambulantního dětského stacionáře, jež je s kapacitou 15 míst součástí Srdíčka. „Stacionář funguje jako běžná školka, navíc však poskytuje chronicky nemocným dětem preventivní úkony na podporu imunity,“ upozornila ředitelka Srdíčka Ivana Humlová. Vstup je proto podmíněn doporučením lékaře.

Kromě ambulantního stacionáře provozuje Srdíčko i denní stacionář pro zdravotně postižené osoby s kapacitou 24 míst a zařízení pro děti od 18 měsíců do tří let. Vše doplňují služby fyzioterapeuta.

„Ambulantní stacionář je určen pro děti chronicky nemocné, denní stacionář pro osoby zdravotně postižené i bývalé jesle, které jsou s ohledem na zákon o zdravotních službách nově nazývané jako služba a péče pro děti od 18 měsíců do tří let, jsou v tuto chvíli plné. Žádosti o přijetí však nadále přijímáme. Uspokojujeme je podle pravidel schválených radou města, přičemž ve službě péče pro děti a v ambulantním stacionáři mají přednost děti s trvalým bydlištěm v Litoměřicích,“ upřesnila ředitelka Humlová.

(msn)

foto: Město Litoměřice

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *