Záhady 2. světové války - 7. díl Masový hrob

Bezpečnostní opatření na fotbal se Soluní Dosud nehodnoceno.

Liberecký kraj Události

Až dva tisíce fanoušků z Řecka se chystá ve čtvrtek 29. září do Liberce, aby podpořili své fotbalisty z týmu PAOK Soluň, který se postaví proti Slovanu Liberec v rámci druhého kola Evropské ligy.

„V tuto chvíli mají fanoušci řeckého klubu k dispozici 1600 vstupenek, všechny na západní tribunu. Primárně očekáváme návštěvu slušných příznivců, ale nelze vyloučit, že přijede i část takzvaných problémových fanoušků. Navíc je možné, že z okolních zemí přijedou fanoušci týmu PAOK Soluň, kteří nebudou mít zajištěné vstupenky. Z preventivních důvodů jsme se proto, po konzultaci s Policií České republiky, rozhodli, že v den utkání nebudeme prodávat žádné vstupenky. I z toho důvodu budeme jednotlivé vstupenky prodávat i o nadcházejícím víkendu,“ sdělil Lukáš Váňa, mluvčí FC Slovan Liberec.

Podle doposud získaných informací  by měli fanoušci do Liberce najíždět již během ranních hodin a celý den trávit v Liberci. Proto město Liberec vyšlo vstříc žádosti Policie ČR, a přistoupilo k vytvoření „fans zóny“ neboli „bezpečné zóny“ na Papírovém náměstí, kde bude pro fanoušky připraveno zázemí a kulturní program. Město zajistilo rovněž mobilní toalety i následný úklid. I přesto, že se bude policie snažit fanoušky centralizovat, je návštěva „fans zóny“ na jejich dobrovolnosti.

„Hlavní snahou města je fanoušky hostujícího týmu zabavit před zápasem ve „fans zóně“ tak, abychom předešli situacím, kdy je stovkami fanoušků paralyzováno centrum města. Chceme tím předejít i tomu, aby nedocházelo k porušování vyhlášky města Liberce o zákazu popíjení alkoholu na veřejnosti,“ přiblížil  Ing. David Pastva, vedoucí odboru cestovního ruchu, kultury a sportu Magistrátu města Liberec.

O možnosti návštěvy „bezpečné zóny“ budou fanoušci informováni prostřednictvím informačních letáků v jejich rodném jazyce vytvořené členy antikonfliktního týmu. V nich najdou i další informace týkající se například zákazu pití alkoholu na veřejnosti nebo nulové tolerance používání zábavní pyrotechniky. Součástí letáčku jsou i telefonní čísla na linky tísňového volání a mapa města a vyznačením důležitých míst.

Vzhledem k tomu, že se ve městě a jeho okolí bude pohybovat velké množství fanoušků, bylo utkání vyhodnoceno jako rizikové. Situaci kolem fanoušků, sledování jejich nájezdů a následné dění ve městě, ale i u stadionu U Nisy, budou monitorovat  jak policisté z Libereckého kraje, tak i speciální pořádková jednotka z Ústeckého kraje a pořádkové síly z krajů Středočeského, Ústeckého a Pardubického.

S fanoušky bude rovněž v kontaktu více jak dvacetičlenný antikonfliktní tým a také řečtí policisté, kteří přijedou spolu s fanoušky. Připraveni jsou i strážníci Městské policie Liberec a více jak desítka certifikovaných tlumočníků, kteří budou připraveni pro běžnou komunikaci s fanoušky, ale budou nápomocni i při řešení případného protiprávního jednání dokumentovaného Policií ČR.

Značné množství fanoušků zkomplikuje i dopravu ve městě, Liberečané tak musí počítat s dopravními omezeními a uzavírkami. Dopravní omezení bude platit pro ulici Winterova, a to od 18.00 hodin dne 28. 9. do 06.00 hodin dne 30. 9. 2016. Po tuto dobu nebude možné do této ulice vjíždět, ani v ní parkovat, kromě rezidentů a dopravní obsluhy.  Ve stejném časovém období nebude možný vjezd a parkování v ulicích Široká, Papírová, Papírové náměstí, Na Poříčí, Na Příkopě, U Stoky, Na Svahu a v ulici Lucemburská. Na všechna dopravní omezení vydal rozhodnutí Odbor dopravy Magistrátu města Liberec.

V souvislosti s fotbalovým utkáním doporučují policisté fanouškům českého klubu, aby ke vstupu na stadion využívali vchod od Dětského dopravního hřiště Liberec. Naopak pro fanoušky hostujícího týmu – PAOK Soluň – bude vyhrazen vstup z druhé strany stadionu, tedy od ulice Chrastavské.

Policisté žádají o pochopení a respektování tohoto doporučení zejména našimi fanoušky. Toto krátkodobé opatření by mělo přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu „odbavování“ fanoušků řeckého týmu. Vstup na stadion bude možný již od 17.00 hodiny.

Zdroj: KŘP Libereckého kraje
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *