Starosta Litoměřic ocenil paní Krahulíkovou zdravotní sestru litoměřické nemocnice 5/5 (1)

Události Ústecký kraj

Litoměřice – V pondělí předal starosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč cenu Aloise Klara za dlouhodobý přínos pro město Litoměřice v oblasti zdravotnictví paní Jaroslavě Krahulíkové dlouholeté zdravotní sestře litoměřické nemocnice. Tuto ženu, která čtvrtým rokem užívá důchodového věku v Rohatcích, nominovalo na cenu vedení nemocnice.

„V litoměřické nemocnici byla po celou dobu příkladem pro mladší kolegy, učitelem pro studenty všech lékařských i nelékařských oborů, milou kolegyní a díky charismatické povaze i úspěšným manažerem,“ odůvodnil její nominaci Radek Lončák, předseda správní rady nemocnice.

Zatímco další tři ocenění – Ivan Brambašky, Irena Opočenská a Ivana Prudičová – ji převzali v rámci charitativního koncertu Nadačního fondu Kalich v domě kultury před zraky více než pěti stovek diváků, Jaroslava Krahulíková nemohla být přítomna. Přijal ji proto tento týden na radnici starosta, aby i jí osobně poděkoval za nelehkou práci odváděnou ve prospěch druhých.

Jaroslava Krahulíková svou profesní dráhu začala v roudnické nemocnici, kde pracovala jako zdravotní (nyní všeobecná) sestra. Od černa roku 1974 pracovala v Léčebně dlouhodobě nemocných v Milešově. Po otevření litoměřické nemocnice přechází sem a opět vykonává profesi staniční sestry, tentokrát na interním oddělení. Pro tuto činnost si doplnila vzdělání a získala specializovanou způsobilost v oboru ošetřovatelská péče o dospělé, kterou si následně rozšířila ještě o specializaci v oboru organizace a řízení ve zdravotnictví. Není tedy překvapením, že v roce 1990 uspěla ve výběrovém řízení a stala se vrchní sestrou LDN Milešov. Když se v roce 2000 přesouvá léčebna do prostor Městské nemocnice v Litoměřicích a pracoviště je transformováno na lůžka dlouhodobě nemocných, je to opět Jaroslava, která spolu s primářem oddělení a částí personálu zajišťuje hladký průběh změny a ujímá se funkce vrchní sestry nového pracoviště.

(msn)

foto: Město Litoměřice

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *