Rocková legenda Blue Rocket, to zase roztočila 5/5 (1)

Kultura Ústecký kraj

Teplice – Teplická rocková legenda Blue Rocket to v sobotu od osmé hodiny večerní opět rozbalila ve velkém stylu v restauraci Hvjezda na šanovském sídlišti v Teplicích.

„Jsme prostě taková parta bláznů, co nemá co dělat tak hraje a zpívá. Lidi si o nás myslí, že tím nic nemyslíme, zpíváme písničky a tím chceme lidi bavit. Vymýšlíme zábavy v různých stylech, maškarních převlecích, abychom se trochu vrátili o těch třicet let zpátky, kdy zábava byla zábava a ne že lidi seděj, chlastaj a čuměj jak jelita,“ říká frotman kapely Marek Lepší.

Dnešní Modrá Párty byla laděna do nemocniční tématiky. Hudebníci i řada diváků měla na sobě kostýmy sestřiček, lékařů i pacientů, leckdy i morbidní, ale s humorem.

Pravda, někteří pacienti připomínali spíše oživlé oběti nepovedených operací, které se přišly lékařům pomstít, ale nálada byla skvělá.

Několik desítek lidí zaplnilo parket a vytvořilo pověstný „kotel“ který tančil, zpíval a jásal.

Blue Rocket existuje již deset let a má za sebou už třetí vydanou desku.

„Lidi si nás řadí do různých stylů, jako je třeba Jižanský rock, nebo i další věci, ale přeci je se díky tomu že někteří lidé i odešli vyvíjíme. Někdo něco přinesl a když odešel, tak si to vzal s sebou. Ale když už nás lidé chtějí někam řadit, tak my hraje rocketroll, prostě náš raketový rockenroll,“ dodává Marek Lepší.

„Je to to bomba, skvěle se bavíme, i s kámoškou,“ říká Martina z Teplic

„Blue Rocket je nejlepší!! Miluju je!“ volá mladík v již lehce podroušeném stavu. Ale na skladbě posluchačů je vidět, že Rockeťáci oslovili nejen mladou generaci, nýbrž i jejich rodiče a prarodiče, kteří jsou generačně zastoupeni v hudbu si užívajícím publiku.

Hostem dnešního večera bylo jednočlenné uskupení Circus Ponorka tvořené protagonistou Janem Ponocným, která předvedl na jevišti, že i jeden člověk s použitím techniky dokáže to co celá kapela.

Po jeho velmi působivém vystoupení přišli na pódium opět Rockeťáci a vyhlásili soutěž o nejlepší masku sestřičky, pacienta, nebo lékaře. Jedním z výherců, který obdržel CD této skupiny byl i skutečný pacient, který se léčil z následků zranění.

Ovšem nic se nekoná na věky, tak i dnešní hudební večer končí. Poslední akordy zaznívají sálem a hudební produkce končí. Takže zase příště.

(msn)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *