Litoměřičtí zvou ke vzpomínce na K.H. Máchu a také degustaci vín 5/5 (1)

Kultura Ústecký kraj

Náš největší básník období romantismu Karel Hynek Mácha je kromě okolí Doks, Máchova jezera a vůbec oblastí českolipských pískovců spojen ještě s městem Litoměřice, kde prožil poslední části svého života. Proto je s ním v tomto městě svázána řada míst. Město Litoměřice koná v prvním listopadovém týdnu vzpomínkovou akci ku příležitosti výročí úmrtí tohoto velikána české literatury.

„Zavzpomínat na události, které Máchu spojují s tímto městem, můžou návštěvníci města i jeho obyvatelé ve čtvrtek 3. listopadu v 17 hodin u Máchovy sochy na nároží divadla, které nese jeho jméno. Stane se tak u příležitosti 180. výročí básníkova úmrtí,“ říká tisková mluvčí města Litoměřice Eva Břeňová.

Akci pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice. Vzpomínkový večer bude zakončen společnou návštěvou světničky Karla Hynka Máchy Na Vikárce.

To ovšem není vše, jelikož hned další den bude na litoměřickém hradu pokračovat seriál povídání o víně, jelikož Litoměřicko spolu s Mělnickem patří mezi naše významné vinařské oblasti. Od 18 hodin proběhne na hradě degustace vín různých vinařství. Na tom samém místě se též uskuteční výstava děl dvou umělců a to Jiřího Ryvoly a Tibora Kováče.

(msn)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *