Komentář – Ohlasy na zvoleni Donalda Trumpa prezidentem USA 3.4/5 (5)

Zajímavosti Ze světa

Jak se zdá, demokratické principy nejsou zřejmě silnou stránkou příznivců poražené kandidátky na post presidenta USA Hillary Clintonové. Ačkoliv Donald Trump zvítězil ve volbách ústavní cestou, tito lidé dávají najevo svou nevoli způsobem, který by u protistrany sami nazývali fašistickým. Dokonce zaznívají hlasy požadující rozpad unie. Donald Trump je prostě nepohodlný politik a to jak levicově orientovaným Američanům, tak i nelegálním přistěhovalcům v USA a dalším.

Česká republika se však podle prohlášení ministerstva zahraničí připojuje k blahopřání Donaldu Trumpovi ke zvolení prezidentem.

„MZV ČR volby považuje za demokratické a jejich výsledek za nezpochybnitelný. ČR a USA spojuje dlouhodobé přátelství a partnerství. USA jsou pro ČR zemí, kde žije největší česká komunita v zahraničí a která představuje největší trh pro naše exportéry mimo EU.

S USA trvale sdílíme společné hodnoty, jako je svoboda, demokracie a respekt k lidským právům. MZV ČR je připraveno s novou administrativou pokračovat v těsné spolupráci, jak na bilaterální, tak i na multilaterální úrovni a pevně věří, že ČR a USA budou v duchu strategického partnerství pokračovat v dialogu o významných tématech, jakými jsou český příspěvek v boji proti mezinárodnímu terorismu, naše zastupování USA v Sýrii a naše závazky jako člena NATO.“

Řada konzervativních kruhů Evropy od nového amerického prezidenta očekává nový svěží vítr v politice USA vůči Evropě, příznivci neolevice zase mají obavy, že USA ukončí, či omezí podporu jejich záměrů. Jak to vše bude, ukáže čas.

(msn)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *