V Ústeckém kraji dojde ke změnám v jízdních řádech 2/5 (1)

Recenze Události Ústecký kraj

Pravidelná celostátní změna jízdních řádů od 11. 12. 2016 se promítne i ve veřejné dopravě v Ústeckém kraji . V jízdních řádech se objeví i řada novinek, platných až od roku 2017. Změny se dotknou hlavně autobusové dopravy, ale dílčí změny proběhnou i u vlakové a sezónní turistické dopravy včetně dopravy lodní.

„Rozšiřování integrovaného dopravního systému pak přinese nové možnosti cestování s jízdenkou Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) na několika místech i mimo kraj. Zlepšení dopravy čeká cestující v Národním parku České Švýcarsko. Posílili jsme tu provoz zelených autobusů na lince 434 zejména v pracovní dny o prázdninách,“ sděluje náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek.

Změny se dotknou linek „zelených autobusů“. Např. na linkách 679, 683, 685 a 711dojde k posunu časů. Taktéž budou zavedeny spoje nové, ale některé se budou i rušit.. Na lince 676 se zavádí nová trasa přes Krabčice pro dovoz školáků do Horních Beřkovic. Posunou se školní spoje do Straškova z Mnetěše, Vražkova, Břízy a Račiněvsi. U linky 635 se posunou téměř všechny odjezdy z důvodu zavedení návazností na autobusy Horní Počaply – Mělník a na rychlíky Praha – Hněvice. Na lince 623 dojde k prodloužení několika spojů z Litoměřic do Bohušovic a Lovečkovic. Z Třebenic se zavádí nový školní spoj na lince 664. Linka 702 bude zajíždět před školu v ulici Petra Obrovce v Lounech. Na lince 403 ve Varnsdorfu budou zavedeny tři nové zastávky pro dopravu školních dětí a upraven provoz v souvislosti s integrací MHD Varnsdorf. Od 1. ledna se posílí provoz na přeshraniční lince 398 Teplice – Altenberg s návazností na Drážďany. Na Podbořansku se zavádí nová linka 766 z Podbořan do středočeské Jesenice. Na Litvínovsku budou na lince 501 v úseku Litvínov-Osek přidány spoje a rozjede se nová sezónní turistická linka 526 Litvínov – Dlouhá Louka.

U vlaků se na lince U8 z Děčína do Rumburku změní odjezdy všech spojů přibližně o 20 minut. V Děčíně tak vznikne návaznost na rychlíky linky R20 do Prahy a osobní vlaky linky U1 do Mostu. Linkou U28 bude možné nově projíždět přes německé území s integrovanou jízdenkou DÚK.

Od jara se rozjede nová turistická linka T2 z Děčína přes Krásnou Lípu a Panský do Mikulášovic. Linka bude mít k dispozici rozšířenou přepravu jízdních kol. Další turistickou novinkou bude osobní lodní linka 902 z Ústí nad Labem přes Děčín do Hřenska a zpět. I zde bude množná doprava jízdních kol.

„Významným počinem bude lednová vzájemná integrace DÚK a Pražské integrované dopravy (PID) na Podřipsku. Díky ní bude možné využít papírovou jízdenku DÚK v řadě autobusových linek PID a naopak“, dodává Komínek.

 

(msn)

 

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *