Jaký dárek dětem k vánocům? 1.5/5 (2)

Celá ČR Zajímavosti

Blíží se vánoce a s nimi i nakupování dárků. Nechceme nikoho odbýt, tak si dáváme záležet. Pro dospělého to není zas takový problém. Hezká kniha, parfém, či nějaký šperk nikoho neurazí. Rovněž něco praktického není k zahození. Zvláště když to obdarovaného potěší. Ovšem vánoce jsou hlavně svátky těch nejmenších. A vybrat vhodný dárek pro dítě není jednoduché. Mobilní telefon, tablet a tak podobně je jistě dárek chtěný, ovšem ne vždy vhodný. Hraní her svádí pouze k sedavému životu a o rozvoji osobnosti dítěte bychom taktéž mohli polemizovat.

Obchody s hračkami dnes nabízejí spousty pro dětské oko lákavých věcí, které vyjdou daleko levněji než již zmiňovaná elektronika. Ovšem, co vybrat?

„Jako hračku pro dítě bych doporučila něco, co rozvíjí fantazii, tvůrčí myšlení a i manuální zručnost,“ říká dětská psycholožka Danuše Grunertová.

„Postavy robotů, různých válečníků a další podobné věci mají sice doplňky, ale ve své podstatě se jedná o statické věci, které dítěti nastaví úzké mantinely a v nich se nic nerozvíjí. Figurka se sice může stát součástí imaginárního světa, ovšem vztaženého jen a jen k té figurce. Vysvaleného nadčlověka se samopalem nelze zařadit do jiného světa než do válečného. Dítě by mělo mít více hraček různého druhu, aby se rozvíjelo po všech stránkách. Asi nejideálnější jsou univerzální stavebnice. Tam se rozvíjí tvůrčí myšlení, kreativita, jemná motorika.“

Je nepochybně problém, že děti podobné figurky často chtějí, jelikož se s nimi setkávají právě v těch počítačových hrách nebo filmech. Mnohý z rodičů má tedy dilema. Vyhovět přání dítěte, nebo myslet na jeho budoucnost? To je samozřejmě už na nich samotných.

(msn)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *