Jak na internetové podvodníky – díl první 4.89/5 (9)

Celá ČR Zajímavosti

Již hodně lidí naletělo různým internetovým podvodníkům tvářícím se jako spasitelé. Jedni nabízejí snadné zbohatnutí, jiní snadné zhubnutí, další lehké se naučení cizích jazyků, nebo výnosnou práci. Všechny tyto podvodné stránky v danou chvíli řeší nějaký problém. Většinou existenční. Dlouhodobě nezaměstnaný člověk který nemůže najít uplatnění, jelikož o to co on umí nikdo nemá zájem, nebo obézní člověk toužící zhubnout a žádná „zázračná“ dieta nezabírá, či notorický začátečník ve výuce cizích jazyků a další a další. Přesně tito lidé jsou cílem těchto virtuálních zlodějů.

Snad na každého čas od času vyskočí, či mu přijde do mailu, nebo se k takovému odkazu dostane jinou cestou.

My si v tomto miniseriálu budeme povídat, jak takové podivné stránky hned rozeznat, jelikož ne pokaždé se tváří jako podvod. Ale dá se to.

Podvodné stránky se tváří takřka vždy jako seriozní. Musí, jelikož by pak neměly úspěch. Už v zárodku by čtenáře mělo napadnout, proč taková stránka vlastně vznikla. Proč někdo, kdo „zázračně“ zbohatl na nějaké metodě tento svůj objev prozrazuje dál? Z čirého samaritánství? A nebo je to právě cesta k jeho zbohatnutí? Jistě. Tyto metody mají z koncového uživatele vytáhnout poslední peníze co ještě má. Obvykle tyto stránky mají nefunkční odkazy, nebo tyto odkazy vedou na prodejní stránku. Také jsou zde často uvedeni neexistující odborníci, kteří danou metodu vychvalují. A je jedno, zda je to metoda na vydělání milionu dolarů za hodinu, či zhubnutí o deset kilo za stejnou dobu. Obojí je nesmysl.

Další známka podvodu jsou facebookové komentáře. Ovšem když chce někdo takový komentář přidat, zjistí, že to není možné. Také kliknutím na profily spokojených komentujících se dostane buď opět na prodejní stránku, nebo nikam. Profily totiž neexistují.

O dalších znacích si povíme zase příště.

(msn)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *