Jak na internetové podvodníky – díl druhý 4.33/5 (6)

Celá ČR Události

V minulé části jsme si ukázali několik znaků podvodných internetových stránek, mající za cíl vás okrást o peníze prodejem nesmyslných služeb. Dnes se tedy podíváme jaké další praktiky tito zloději na své oběti vymysleli.

Velmi často lidé klikají na weby, které nabízejí práci z domova, či velmi výhodné způsoby jak vydělávat slušné peníze. Koho by to nelákalo? Pracovat z domova, v teple, bez buzerace zakoplexovaného vedoucího, který si na vás vylévá své frustrace a tak podobně. Navíc za velmi slušné peníze.

Takový natěšený člověk, unavený nadměrným pracovním nasazením za malou mzdu na něco takového rád slyší. Obvykle se dozví, že první lekce jak vydělávat peníze, nebo jak sám sebe zdokonalit, aby takové peníze vydělával je zdarma. Tak si přehraje přiložené video a v něm se dozví, jak je úžasné být finančně nezávislý, jak je skvělé pracovat z domova, jak je znamenité se věnovat právě této práci. Ale nic víc. Nedozvíte se nic podstatného. Opravdu? Opravdu. Ta podstatná informace přichází až jako poslední. Že pokud opravdu chcete pracovat a vydělávat, zdokonalovat se ve svých dovednostech, máte kontaktovat firmu, jíž stránky patří. A hle. Pokud to uděláte, vyskočí na vás požadavek, že za určitý obnos dostanete návod v podobě DVD, či stažitelného souboru s videem, nebo textem, který obsahuje právě ty informace které potřebujete. Kdo tak učiní se obvykle dozví, že je nutné si založit obdobné stránky a na nich nabízet informace, které vedou k danému zbohatnutí. A prodávat zoufalcům to DVD či stažitelný soubor který jste si právě koupili. Takže žádné učení, žádné vytváření hodnot, žádný obchod s výhodnými komoditami…

Další znak podvodných webových stránek bývá manipulace. Když z nich chcete odejít, nemáte prostě šanci. Vyskočí na vás manipuativní banery, které vám sdělují, že odchodem děláte tu největší hloupost na světě, že jste vlastně líní se sebou něco dělat a opět vás směřují na prodejní stránku.

Příští týden si povíme o dalších podvodných manipulacích od internetových zlodějů.

(redakce)

Ohodnoťte, prosím, tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *